Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóklíma használata közben...

Autóklíma használata közben miért nem látok kondenzvizet,ha az autó kondenzvíz kifolyója tiszta?

Figyelt kérdés

Üdv! A fenti kérdésemmel kapcsolatosan érdeklődnék,hogy ez a jelenség mitől lehet?

A klímakompresszor bekapcsol,a klímahűtő ventillátor a motortérben elindul,az utastérben is kellemes hideg levegőt fúj azaz úgy működik mint kéne,vagy mégsem.. Mert az autó alatt a tűzfalnál van a klíma kondenzvíz kifolyó amit már ki is takarítottam,de hosszas klíma használat után sem látok ott vizet kifolyni.

Másik jelenség amit észrevettem és lehet összefügg ezzel,de igazából nem tudom hova tenni,hogy idén Áprilisban volt ózonos klímatisztítás az autóban illetve ekkor kapott egy vadonat új aktívszenes pollenszűrőt is. Ha megy a klíma akkor semmiféle fura szagot nem érzek,de ha kikapcsolom a klímát akkor 1-2perc eltelte után ilyen fura dohos szagot érzek az utastérben. Ez a klíma kitisztítása előtt és utána is jelen volt/van,igazából a tisztítás is ezért lett elvégeztetve rajta,hogy hátha megszűnik,de sajnos nem!

Jól gondolom hogy összefügghet a 2 dolog?

Ami kimaradt: Az autó adatai: Opel Astra G 1.7 Diesel+digitklíma

Köszönöm mindenkinek aki valamilyen formában segíteni próbál!



2023. júl. 11. 18:33
 1/3 grafno ***** válasza:
100%
A kérdésre a választ nem tudom, nálunk is szinte minden autóban klima nélkül hasznalva "dohos" szag van.
2023. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet volt takarítva a kifolyó, de ott bizony megáll a víz és begombásodott.
2023. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 19 éves a Peugeot és tisztítva sose volt és nincs benne semmi szag sosem.
2023. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!