Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50 köncentis supermoto...

Egy 50 köncentis supermoto mennyit bír hosszú távon folyamatos haladás során?

Figyelt kérdés
Adott egy EBS blokkos derbi senda, gyári, bontatlan blokkal, gyári hengerrel. 40 es keverékkel használom és szeretnék vele hosszabb távra menni. Nem a kényelemre vagyok kíváncsi hosszabb távon, hanem motorikusan mennyit bírna, milyen időközönként kellene megállni, stb. Gyári ventillátor nincs rajta.

#Derbi Senda #Mennyit bír? #Hosszú távon.
2023. júl. 13. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha teljesen jó a motor 50-60 megállás nélkül bírja amíg van benzin
2023. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Blokknak kis csapágy hangja van, de nem akadályozza semmiben sem a motort, ugyan úgy megy, mint előtte.
2023. júl. 13. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyi mit bír?
2023. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Teljesen gyári a blokk, és egy gianneli 50/70 es kipufogórendszer van rajta. 85 a vége így.
2023. júl. 13. 15:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Hűtőventilátor nélkül inkább ne közlekedj vele! SX50-es Apriliával (D50B blokkos) mentem már egy seggel 80km-t, viszont városban, vagy terepen lassan haladva nagyon hamar beindul a hűtőventilátor, szóval enélkül hamar megfogod főzni a motort, rosszabb esetben szét is nyom valami csövet, és leforrázza a lábadat.

Tehát erre nincs jó válasz, mert felhasználás, terep, sebesség és hőmérsékletfüggő. Meg utána hiába állsz meg mondjuk 5 km után, ha kell a motornak így 1 óra, hogy tovább haladj vele. Nem is értem miért lett leszedve róla?

Blokknak meg nembiztos, hogy van baja, mert nem mindegy az olaj gyártója, hallható a különbség, és a váltó igencsak tud sírni, hiába vannak az enyémben is új csapágyat. Ha meg nagyon rezeg is, akkor szátvan a kuplungkosár szegecselése.

Facebookon mindig bontanak ilyen motorokat, vagy pl [link]

2023. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem falvak között kellene a motor, és egy átlag 60-65 ös tempónál amikor nem annyira pörög, csak van valamennyi hűtése. A ventillátor viszont megállt és le lett szedve róla. Én úgy tudom, hogy a D50B n gyárilag nincs ventillátor.
2023. júl. 13. 17:27
 7/12 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy a D50B n gyárilag nincs ventillátor."


1-2 videót megnézve igen, lesórolták róla, mert mint írtam az az enyémben is D50B blokk van, 2008-as és van hűtőn ventilátor, ami rendszeresen be is kapcsolgat ha lassan megyek. Gondolják, hogy ezzel úgysem mennek lassan? Én már attól se voltam nyugodt, hogy hiányzott a kővédő és légterelőrács a hűtőről, de tudtam venni neten hozzá.

2023. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem az am6-os motoromon sincs
2023. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk tartok egy átlag tempót, pl 60-65 akkor van annyi hűtése a motornak amennyi szükséges, venti nélkül?
2023. júl. 14. 07:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem am6 van mondjuk de ventillator nélkül is simán 50-60 megyek. Terepen is szoktam neki húzni azért rendesen és még baj nem volt belőle. Melegszik azért rendesen az igaz
2023. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!