Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is nehéz/nehéz volt...

Másnak is nehéz/nehéz volt megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés

A KRESZ-en elsőre átmentem, de a vezetést tekintve egyre rosszabbul teljesítek és már kezdem feladni, körülbelül 30 óránál járok és állandóan azt vágják a fejemhez, hogy sosem lesz jogosítványom, vagy hogy alkalmatlan vagyok a vezetésre, mert nagyon sokszor át kell ismételni egy-egy vizsgaútvonalat, vagy feladatot mire megértem, vagy megjegyzem, vagy felfogom, vagy nem is tudom mi történik.


Bármiféle tanácsot, sztorit elolvasok :3



2023. júl. 14. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Kérd meg egy haverod, hogy menjetek pár kört.
2023. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga az autó kezelését elég könnyen elsajátítottam. A közlekedés úgy érzem nehezebben ment. De belerázódtam és sikerült megszerezni a jogsit.
2023. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon!


Én kvázi ott láttam belülről autót először és míg a többiek már otthon vezetgettek apucival, én totál kezdő voltam.


De mégis sikerült megtanulni, úgyhogy neked is fog!!


Bár azóta is utálok vezetni, de túl sok pénzbe került volna feladni és ma már örülök, hogy megcsináltam, mert tripla annyiba kerülne most, mint anno. És egyre drágább lesz!!

2023. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyit tudok neked ajánlani, ami nekem segített, hogy én mindent leírtam és bemagoltam és magamban mondogattam, miközben csináltam, így rögzültek a dolgok, hogy mikor-mire figyeljek és hogy kell.


pl. SIKK-es indulás (sebesség, irányjelző, kézifék, körültekintés) :)


(3-as voltam)

2023. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
én 100 óra után is 5-ször megbuktam
2023. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Először ugyan így voltam, ahogy te. Bár mellék utcákon már előtte vezetgettem. 4x buktam aztán átmentem egy nagyon normális oktatóhoz, aki egyáltalán nem volt idegbeteg. Aztán pár óra után hiba nélkül mentem át. Én azt csinálnám a helyedben persze ha van rá lehetőség, hogy venni egy papír nélküli autót, amin tudnál gyakorlni egy placcon vagy a mezőn, hogy menjen a váltás és a parkolás, jó pedálkezelés. Mert ha már ez meg van, akkor már csak úgy mond közlekedni kell megtanulni. Meg szerintem az is fontos, hogy szeresse is az ember csak a társadalmi nyomás vagy csak is amiatt csináljon az ember jogsit, hogy ne kelljen busszal járni. Már 10évesen kértem fatert, hogy legalább a mezőn had vezessem a kettes golfot.
2023. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom, hogy átmentem, mert utólag visszagondolva, igazából akkor tanultam meg vezetni, amikor már jogaival meg lett az első autóm. Sokkal nehezebben kezelhető, nagyobb autó, mint az oktató volt, de az tényleg megtanított vezetni.


Csak legyen annyi tudásod, hogy a vizsga meglegyen. 30 óra alatt igazán semmit nem fogsz megtanulni.

2023. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt mélypontom amikor úgy éreztem hogy nem fejlődöm, egy balfék vagyok, nem tudok ennyi mindenre figyelni, de túllendültem ezen és mentem tovább. Nehéz tanulónak lenni, nem elég hogy tudni kell vezetni a forgalomban, de még mindent tökéletesen is kell csinálni, egy nem megfelelő ívű kanyarodás és máris jön a lecseszés mintha a világ legnagyobb hibáját követnéd el. Nyugi, tanuld be a showra amit kell, a vizsgán add elő magad, soha többé nem kell majd így vezetned, sokkal könnyebb úgy, hogy nem kritizálnak folyton.
2023. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem volt nehéz.


Gyerekkorom óta rajongtam a vezetésért, autókért, mire oda jutottam fejből vágtam az autó, motor, váltó, kuplung, minden működését, a vezetés elméletét youtube videókból, így tényleg tudtam mit csinálok. 17 évesen, a 30. órán sikeres vizsgát tettem elsőre. Nem, nem vezetgettem előtte apucival mivel rendőr, és tudja a következményeit.


Amit én ajánlani tudok neked, hogy te is járj utána a különböző fő komponenseknek, mi, mit, hogyan és miért csinál. Tudd, hogy amikor benyomod a kuplungot, váltasz mit is csinálsz valójában, mit történik körülötted/ alattad. Amint megérted az autót te fogod őt kezelni úgy, ahogy akarod és nem fordítva. Ha már nem veszi el a figyelmedet a vezetés, jobban tudsz majd fókuszálni a forgalomra, stb.

2023. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát én már egy éve vezetek önállóan, de nem érzem, hogy menne. Persze melóba megyek csak, mindig ugyanazon az útvonalon, de annyira utálok vezetni, hogy nekem ez is bőven sok. Igazából miért is akarsz vezetni tanulni?
2023. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!