Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift Sedan, kiszakadt...

Suzuki Swift Sedan, kiszakadt jobb hátsó lengőkar. BP/Érd környéki karosszériásnál mennyi lenne megcsináltatni, függetlenül attól, hogy megéri-e vagy sem?

Figyelt kérdés

2003-aa Swift Sedan 1.3 GLX, 2016 óta az enyém. 7 éve mindenhová becsületesen elvitt, egyszer hagyott csak cserben, csak egyszer a sz@r bontott önindító miatt (utána került bele gyári új), ezen kívül soha semmi baja nem volt.


Csak ugye a szokásos Suzuki betegség. Tavalyelőtt 2021-ben kilakatoltattam a bal és jobb első emelési pontoknál, illetve a bal hátsó nyúlványnál, szépen tart a mai napig biztonságosan, át is ment lazán műszakin.


(Akkor 80 ezret fizettem a szerelőnek, lakatolással, műszakiztatással együtt. Persze hozzátette, hogy a tökéleteshez nagyon sok pénz kéne, de ehhez képest jól megcsinálta és tartanak stabilan a lakatolt részek mai napig.)


Ugyanezt játszottam volna el a jobb hátsó résszel is és most augusztus elején ment volna a következő műszakira. Tudtam, hogy sokáig amúgy sem lehet húzni a megcsináltatását. Tegnap sajnos megadta magát. Még hazahozott a kocsi (ahogy éveken át hűségesen tette), de az utolsó utcáknál már elkezdett ropogni, az udvarba pedig már leszakadt lengőkarral álltam be. Most ott tartok, hogy az autó, amivel évek óta napi szinten mentem és baj nemigen volt vele, nem tud saját lábán közlekedni...


Vannak még apróbb bajok persze, hiszen 20 éves autó. Olajfogyasztás, bal első ajtót megnyomták, így csak belülről nyílik, kipufogó a dob mögött elrepedt, nem ég a bal hátsó féklámpa, de mindez apróság a leszakadt lengőkarhoz képest.


Sokan mondták, hogy el kell adni, de olyanok is vannak bőven, akik megcsináltatnák (FB-on Suzuki csoportban pl.). Valaki ugye ilyenkor megszabadul a kocsitól, de sok olyan ember is van, aki kilakatoltatja és rendbehozatja. Embere válogatja, valaki így, valaki úgy.


Attól függetlenül, hogy van-e értelme vagy nincs, mennyibe kerülhet ez a mutatvány egy Budapest-Érd környéki karosszériásnál? Nyilván nem mindenki vállalja el el, de biztos olyan is van, aki nekiállna.


Amúgy valószínű, hogy sajnos meg fogok válni a kocsitól megszakadt szívvel, csak érdekességképpen kérdezem.


Még az is érdekelne, ha eladnám, mennyit kapnék érte? Nyilván közlöm a vevővel, hogy számoljon vele, hogy saját lábán már nem tud közlekedni az autó.


Mellékelem a képeket. Köszi a válaszokat!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2023. júl. 15. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Képet nem tölti be.
2023. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem igen.
2023. júl. 15. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés, mennyire akarod, hogy megcsinálja, meg lehet ezt 10 ezerért is, gány munkával, hogy bírja még pár évet.

Haver egy kiszakadt kadett hátsó hidat lakatolt meg fél óra alatt, utána tartott még sokáig, végül a motor hullott szét.


Csak kérdés, szóba áll-e veled a lakatos, ha azt mondod, olcsón kellene, jól...


Ez a fő gond manapság.

2023. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg nagyon akartam, hogy megcsinálja, de 3 szerelőből egy sem vállalja. Aki 2021-ben kilakatolta a többi részt, ő már csak flottás/céges autókkal foglalkozik, utcáról betévedt kocsival nem. Egy kolléganőm férje szintén lakatos, elvitte tegnapelőtt a műhelyébe megnézni (imádkozott, hogy odaérjen és vissza...), azt mondta, el kell engedni és ő sem szívesen foglalkozik vele. Egy 3. lakatos, aki számomra vadidegen, csak úgy felfedeztem a műhelyét, írtam neki emailt, csatoltam képeket a leszakadásról, kértem árajánlatot és tömören csak annyit írt, köszöni, hogy kerestem, de nem tudja vállalni.


Facebookon a régi Swiftes csoportokban is valaki megcsináltatná, valaki meg azt mondja, hogy hagyjam. Szóval elég eltérőek a vélemények.


Amúgy a célom az lenne vagy inkább lett volna, hogy pár évet bírjon. Bár ha annyit bírna, az annyira gány munka nem hiszem, hogy lett volna. Ha meg tudta volna valaki csinálni úgy, hogy biztonságosan elmenjen még 2-3 évet, akkor nekem már áldás lett volna. Utána meg sajnos mindenképpen kerestem volna másik autót, hiszen fiatalabb már nem lesz és ki tudja, hogy a jövőben milyen rohadások jöhetnek még elő.

2023. júl. 15. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom a sztorit, mert látom mennyire ragaszkodsz hozzá de ez extra nagy munka lenne. Én simán mondanék rá fél milliót. Látszik, hogy már nincs hova hegeszteni.
2023. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

vidda bontóba


Most komolyan éi 1-200 ezerért akarsz lakatoltatni egy gyakorlatilag piaci értéket nem képviselő autót?


Inkább vegyél helyette valami mást ami nem porladt igy el



Pl: suzuki ignis

2023. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy jó műhely megcsinálja neked, de a költségeket mindenképp beszéljétek meg előtte. Mindképp alapos átnézés után, mert sok baj lehet még ott. Bekötési pontok, hossztartók, alváz, lengőkarok... 150-300 ezer körüli összegre simán számíthatsz, aminek egy részét valószínűleg már az elején le kell majd tenned (a tapasztalat az, hogy az olcsó autókat szegényebb emberek birtokolják).
2023. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!