Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha még csak papírom van a...

Ha még csak papírom van a jogsimról, akkor az se kötelező, hogy nálam legyen?

Figyelt kérdés

Jogosítványt igényeltem és ideiglenesen adtak róla egy papírt amivel vezethetek (“Adatlap járművezetésre jogosító okmány kérelméhez”).


Ha jól tudom, akkor idén január 1-től már nem kötelező magadnál tartanod a jogsit, mert benne vagy a rendszerben. Így akkor a papír sem kötelező, hogy nálam legyen?



2023. júl. 16. 02:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezentúl már nem kötelező.


A kerdes a te esetedben, vajon már az informatikai része elkészült,-e vagy még nem vagy benne a nyilvántartásban.



De egyébként sem forgalmi, sem jogsi NEM kötelező

2023. júl. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Amennyiben első jogsid akkor még papírral sem vezethesz. Meg kell várnod a plasztik kártyát.

Ha csak hosszabbítod akkor elvileg nem kell, hogy nálad legyen. Személyi alapján is utána tudnak nézni, hogy van jogsid.

De egy cseszett A4-es papírt négybe hajtva tényleg ekkora nyűg magadnál hordani? Hajtsd össze és rakd be a tárcádba vagy a forgalmi mellé.

2023. júl. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
2-es rosszul irja, elso jogsiskent az a lappal mar vezethetsz. Amikor en par honapja rakerdeztem az okmanyirodaban, hogy azt muszaj-e magamnal tartanom, nem tudtak pontos valaszt adni, azt javasoltak, hogy legyen nalam.
2023. júl. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

#3 nekem meg azt mondtak szintén az okmányirodában, hogy azzal nem vezethetek.

"Felhívjuk a figyelmét, hogy a vezetési jogosultsága attól az időponttól áll fenn, amikor az az engedély-nyilvántartásba bejegyzésre került."

[link]

Az igénylőlap nem minősül engedélynek!

2023. júl. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

#4


Kicsit olvass tovább.


"Vezetési jogosultsága az okmány birtokban tartása nélkül is gyakorolható belföldön, a nyilvántartásba történő bejegyzés időpontjától kezdve, az okmány kézhezvételéig, de legfeljebb a bejegyzéstől számított 30 napig."


Ha online intézed ügyfélkapun, akkor sms-ben/email-en értesítenek a bejegyzésről.

2023. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

+1 Az 5 ös válaszára!


Én is hasonló üzenetet kaptam miután online igényeltem a jogsit. Szerintem nem telt el fél óra az ügyfélkapus igénylés, és az e-mail, és SMS között. Ugyanez az igénylőlap is, ami lényegében annyi, hogy az ügyintéző a közlekedésfelügyelet adatbázisából beírja a rendőrség által is látott adatbázisba a vezetési jogosultságot. A kártya ezekután már csak formalitás.


Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy vezetői engedély kiállítására vonatkozó ügyében a vezetési jogosultsága a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került. A vezetési jogosultságát önmagában a nyilvántartási bejegyzés alapján is jogszerűen gyakorolhatja Magyarország területén, a bejegyzés időpontjától kezdve a vezetői engedélye kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.


Az okmánya gyártásra továbbítva.

2023. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez régen valóban így volt, még ha új kategóriát is csináltál, az új kártya megérkezéséig a papírral csak a korábbiakat vezethetted. Amióta a felhőben van minden a kormányablakoknál, azóta ez megváltozott, de elég elolvasni a papírt. Ha kéred a kormányablakban, már előre egy jogsiszámot is mondanak a papírra, ha mondjuk a plasztikkártya megérkezése előtt kötelezőt akarnál kötni, mert ahhoz kell. Manapság mire papírt kapsz, már benne van a rendszerben, hogy csináltathatsz jogosítványt, és amint a papírt kinyomtatják, benne van a rendszerben, hogy van jogosítványod.
2023. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tényleg olyan végtelenül nehéz feladat azt az egy a/4-es lapot berakni a kesztyűtartóba?
2023. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8 teljesen mindegy, ez egy kérdés, amit gondolom azért tett fel, mert érdekelte.


Innentől kezdve neked nem teljesen mindegy? Ha nem tudod, lapozz tovább, ha kötekedni akarsz hajrá.

2023. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem kötekedés, csak egyszerűen minek gyárt magának valaki olyan problémát, ami nem is létezik 2 másodperc gondolkodás esetén. Sőt mondok extrémet, ott megkérdezi, amikor megkapja a papírt.
2023. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!