Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyerni kellene a fuvarozáson?

Nyerni kellene a fuvarozáson?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel is fuvarban voltam egy falubeli ismerősömet vittem ide oda 55km,4000ft-ért bele is tankoltam de csak egy nagyon kicsit van feljebb a benzinszint mutató mint ahogy el indultam ,nekem ezen haszonnak kellene hogy legyen nem?ti mennyit kertetek volna ?auto fogyasztása 6,2l/100km
2023. júl. 16. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én számoltam kb. 2ezer Ft-nyi üzemanyag fogyott el neked ezen út alatt. Ha így nézem akkor lett hasznod.

Amúgy azt csak te tudod mennyire akarsz jófej lenni egy ismerősöddel. Nekem vannak olyan ismerőseim akiket ingyen furikázok ha olyan van (ez kb. évente 1x), meg van olyan is akit sűrűbben. Nekik mindig olyan árat mondok, hogy nekem is megérje (üzemanyag + a saját időm beárazása)

2023. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A benzinkoltseged 2000 forint. Hogy az idodet mennyire tartod, az csakis rajtad mulik. Ha egesz nap neki rohangaltal es osszesen 2000 forintot kerestel rajta, akkor jo nagy balek vagy.
2023. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2000 a benzin kb ennyi az autó hasznalodasa. 4000 Ft így pontosan a szivesseg kategória , ennyiert nem csinálnam, mert O itt veszi hogy kerestél rajta a valóság meg hogy ingyen csináltad. Ez a legrosszabb
2023. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2000 ft a benzin akkor azt megkell szorozni kettővel és ez a gurulóköltség.

Biztositás, adó, gumi, és a többi.

Plusz a te órabéred.

De az ilyen rövid távra nyugodtan lehet számolni 8 l fogyasztást is.

2023. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű, induláskor agyig tankolod a kocsit... a kör végén visszatankolod azt eleve a haverod fizeti, az nem vita tárgya, + az időd..
2023. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállaltam volna el.

Egyébként teli tank indulás előtt, teli tank érkezéskor, különbözetet fizeti. És akkor tettél egy szívességet.

Ha pénzt akarsz rajta keresni, akkor pedig előre meghatározol egy km vagy óradíjat

2023. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Baráti/családi szívességből kölcsönkért autó esetén is legalább az elfogyasztott üzemanyag dupláját illik adni szerintem, ha kiszámolod a km költséget akkor spórolósan reális. Viszont ha ember is igénybe van véve, nem csak autó, akkor az ő idejét is illene honorálni. Szóval nagyjából nullán lehetsz, ha az idődet nem számoljuk.
2023. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most mi a kérdés? Nincs olyan, hogy haszonnak "kell" lennie. Olyan van, hogy vagy akarsz hasznot, vagy nem. Azt meg te tudod.
2023. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!