Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbaleset után hogyan lehet...

Autóbaleset után hogyan lehet meg állapítani hogy ment e az irányjelző lámpa?

Figyelt kérdés

Baleset után a másik fél azt állítja nem használtam irányjelzőt(bal)

Én viszont tisztán emlékszem hogy használtam

Másoktól úgy hallottam hogy minden úgy marad baleset után ahogyan a baleset pillanatában volt

Azóta néztem az autót a bal index nem villog csak folyamatosan világít a jobb oldali viszont egyáltalán nem.



2023. júl. 18. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne azt is tisztázni, hogy mi történt.

Mert te hiába indexelsz jobbra védett úton. Akkor sem jöhet ki eléd mellékútról, mert hogy te úgyis le fogsz fordulni.

Akkor is ő lesz a hibás, mert kiment eléd.

Neked max pénzbírság hogy félreérthető jelzést adtál.

2023. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Balra kanyarodtam és ő pedig meg akart előzni és belém jött
2023. júl. 18. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

"Másoktól úgy hallottam hogy minden úgy marad baleset után ahogyan a baleset pillanatában volt"

Nem. Például ha a balesetben sikerül lerongyolni valamelyik lámpát és apróra törik az izzó (amire van esély), az irányjelző nem fog működni, akár használtad előtte, akár nem.

2023. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es: na mondjuk ott már számíthat, hogy ment az irányjelző vagy nem.

De kamera nélkül nehéz lesz bizonyítani. Mert ő azt mondja, hogy nem ment, te azt mondod, hogy ment.


Itt simán kihozzák, hogy a te hibád, mert nem nézted meg, hogy előznek-e.

Mert hogy az előzésből nem lett volna baleset de te úgymond elé kanyarodtál be.


Nekem is volt már emiatt majdnem baleset. Nagyban indexelek balra már vagy 3-4 másodperce és mercis előzött. Még jó, hogy belenéztem a tükörbe többször.

2023. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt ki tettem az indexet hátra néztem még bőven féktávon kívül volt és nem indexelt így mivel szemből meg nem jött senki bele kezdtem az előzésbe ő meg fékezés nélkül belém jött
2023. júl. 18. 19:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Kanyarodásba*
2023. júl. 18. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Régi izzószálas izzóknál állítólag a szakértő meg tudja állapítani, hogy izzás közben szakadt-e el a szál vagy hidegen. LED-nél már problémás.
2023. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, izzószálasnál meg lehet mondani, ha másképp nem, mikroszkópfelvétellel: más a töret hideg és meleg törésnél. LED esetén sajnos ez nem működik.
2023. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
RACE-001 ben vajon ment?
2023. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!