Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki 4-5 megy át a forgalmi...

Aki 4-5 megy át a forgalmi vizsgán az alkalmatlan a vezetésre?

Figyelt kérdés
2023. júl. 18. 19:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül.
2023. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Hogy lenne az...?
2023. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 hypno ***** válasza:
100%

Apám nem is tudom hányszor vizsgázott forgalomban, mire végre olyan szar idő volt és szakadt az eső, hogy csak az ő tempójával lehetett biztonságosan közlekedni. :)


Utána levezetett 30 évet egyetlen koccanás nélkül.

2023. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%
Nem. A stressz miatt nagyon konnyen meg lehet bukni
2023. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
#4 Milyen stressz miatt? Hogy mondják az útvonalat, nem neked kell kitalálni, mi merre van? Hogy nem csicsereg az egész család, nem bömböl a magnó? Hogy nem szól bele senki, mit hogyan kéne csinálnod? Hogy ismerős útvonalon jársz? Hogy csak maximum egy óra hossza az egész? Hogyha balesetbe is kerülsz, nem a te felelősséged, hanem az oktatóé? Mégis milyen stressz van vizsgán? Kb. laborkörülmények között lemérik, minimálisan nyitva tudod-e tartani a szemedet 50 percen keresztül. Ennél stresszmentesebb vezetés nem létezik.
2023. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%
Kicsit off, de én sosem értettem ezt a "stressz" dolgot. Az egész vezetés stresszes dolog. Szerintem azért valahol sokat elmond az, ha valaki sokadjára megy át. Persze tudom itt mindenkiből tökéletes sofőr lett, de olvasni elég sok "nem merek vezetni" kérdést is.
2023. júl. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 hypno ***** válasza:
80%

#6


De azért a vizsgadrukkról hallottál.

A vizsgán nem a vezetéstől fél akinek ilyen van, hanem attól, hogy meg kell felelnie egy vizsgáztató előtt.

Aki nem ilyen, az nem is érti, hogy aki ilyenben szenved az mitől fél, hiszen semmi mást nem kell tennie mint amit több tíz órán keresztül gyakorolt.

2023. júl. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
#7 Hát, én egyetemi oktató vagyok, és megsúgom neked, hogy vizsgán is csak az fél, akinek van oka félni, azaz felkészületlen. Ha valakit annyira megbénít a "vizsgadrukk", hogy azt is elfelejti, amit amúgy tud, az keressen fel egy pszichológust.
2023. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Öcsémet eddig 3x húzták meg, mert nem engedte át a gyalogost/biciklist a zebrán
2023. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

#7 Szerintem pont ezért kellene szigorúbb feltételekhez kötni a jogosítványszerzést. Egyszerűen vizsgálni kellene a pszichológiai alkalmasságot, érettséget hozzá.


A vezetés felelősségteljes dolog, felnőtt, döntésképes, érett embernek kell(ene) lenni hozzá. Sajnos pont ez a baj, hogy gyakorlatilag "gyerekek" szereznek jogosítványt, akik persze utána azonnal "versenyzők" lesznek.

2023. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!