Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esélyem megszerezni úgy a...

Van esélyem megszerezni úgy a jogosítványt, hogy családi körben autó nincs, nem is értek hozzá, tehát abszolút 0-rol indulok ??

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
igen
2023. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Nálunk a családban volt autó, mégis abszolút nulláról indultam. Nem érdekeltek kiskoromban annyira az autók, tanfolyamon tudtam meg, mi az a kuplung. Oktató első órán megkérdezte, vezettem-e már, első kanyarban mondta, hogy nekem el is hiszi, hogy nem. Akkor ülhettem be a családi autóba, amikor megérkezett a posta a friss jogsival.
2023. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
90%
Felénk az oktatók jobban szeretik a nulláról kezdőket, mert nincsenek berögződve rossz szokások, amiket a haver, vagy akárki "tanított".
2023. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Illetve nyugodj meg, aki állítólag vezetett meg a vérében van, az is legfeljebb az udvaron parkolt 5 méterrel arrébb, vagy földúton ment 10-zel úgy, hogy apuka nagyon-nagyon figyelt rá. A nagy többség abszolút nulláról indul. Oké, nekem is volt olyan ismerősöm, egyszerre csináltuk a jogsit, akinek az apja buszsofőr volt, a gyerek meg autómániás, és neki tényleg ment meg tényleg gyakorolt előtte, de ez a ritkább. Sokan inkább csak mondják. Sokan meg inkább az ilyen apró korábbi tapasztalatokat is eltitkolják, mert nagy égés lenne, ha kiderülne, hogy még az átlagnál is kevesebb érzéke van hozzá, inkább azt mondja, hogy nem vezetett előtte.


Ez nem befolyásolja, és nem is befolyásolhatja a jogsiszerzés esélyét, elvégre elvileg a rendszer is úgy van kitalálva, hogy bárki elvégezheti nulla előismerettel, ha egészségügyileg alkalmas. Igazából annak könnyebb a jogsiszerzés, aki mondjuk évekig robogózott AM jogsival, mert van közlekedési érzéke, azt a nehezebb megszerezni, nem az autó kezelését megtanulni.

2023. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Hogy másképp szereznéd meg? Gondolod az megy vezetni tanulnix aki tud?
2023. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, csak több idő kell. De számít a belső motiváció is. Ha te meg AKAROD tanulni, akkor lehet, hogy gyorsabban és jobban megtanulod, mint aki mindenre fütyül, csak legyen a zsebében a papír, amivel gyorsulhat az Árpád hídon a papától kapott Mercivel.
2023. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

Fú, neked nagyon beragadt ez az Árpád hídi gyökér, nincs a topikban kérdés, ami alá ne hoznád be. :D


Viszont, hogy a kérdéshez kapcsolódóan is beléd tudjak kötni, mi a, hogy "több idő kell"? :D

2023. júl. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Ne várj magadtól 30 óra alatt csodát, de menni fog.

Én most járok 60 óránál, lassan jelentkezünk vizsgára, mivel kb. egy hónap az időpont, ezért 80-90 óra körül fogok vizsgázni.

Az oktatóm szerint ez az átlag azoknál, akiknek nincs előzetes tapasztalata. Nálunk sose volt autó a családban.

2023. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Szegény 8-ast jól beültették a hintába... Úgy átvertek, lehúztak, hogy az valami hihetetlen. 80-90 óra, Jézusom.. Az olyan 800.000-900.000 Ft + kresz + elsősegélynyújtás, ami még 100. A legnagyobb baj, hogy te meg elhiszed, hogy ez normális. Most nem azért mondom, lehet, hogy jól vezetsz egyébként, és már a 30. órán meglett volna neked is, csak hagytad magad levetetni fél millióval.

Példaként az osztályomban 12.-re nagyjából mindenkinek volt már jogsija, nagyjából 20 embernek a 30-ból. Mindenki 30 óra után vizsgázott, néhánynak nem lett meg elsőre, ők vettek MAXIMUM 5-10 órát és nekik is meglett. Egyik lánynak azthiszem 42 órával sikerült csak, az volt a legtöbb.

Az, hogy előzetes tapasztalat szerintem egy nagy hülyeség, aki vezetett már korábban az is maximum begurult a kertbe, maximum felváltott kettesig. Ez konkrétan 0 tapasztalattal egyenlő. Olyan, aki már jogsi előtt "tud" vezetni nem létezik, mert olyan körülmények között nem lehet megtanulni, ahhoz ki kell menni a városba. Az oktatód ha nem tud levizsgáztatni 40-50 óra alatt akkor alkalmatlan az oktatásra, kevés az a diák, aki tényleg annyira béna, hogy ne menjen neki ennyi idő alatt.

2023. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9-es, én ugyan régen tanultam, de a csúsztatott kuplung használatát már tudtam, mire elkezdtem hivatalosan is vezetni tanulni. Az mindenképpen jó néhány órát jelentett volna pluszban, amit így megspóroltam. Én egyébként 25 óra után vizsgáztam sikeresen, akkor még 20 volt a minimum.
2023. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!