Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kerülhet olaj (nem sok)...

Hogy kerülhet olaj (nem sok) a gyújtógyertyához? Szelepszár szimering? Vagy esetleg szelepvezető csere megoldhatja a problémát? Mi lehet a megoldás? (SKODA Fabia I. 1.2 HTP)

Figyelt kérdés
Gyertya csere volt és az utolsó gyertya allján olaj volt látható.
2023. júl. 23. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Létszives áruld már el nekünk, hogy mi alapján következtettél arra, hogy bármi köze is van ennek az olajszivárgásnak szelepvezetőhöz, vagy szelepszárszimeringhez?

Van az alábbi kép, amin egy 3 hengeres 1,2 es Fabia hengerfej látható. Látsz két lánckereket jobb oldalt, na ezek a vezérműtengelyre vannak csavarozva, a bütyköstengely alatt vannak a szelepek, szimeringgel, vezetővel. Namost, középpen meg látsz 3 darab fényes peremű furatot. Na oda mennek a gyertyák, és azért fényes, mert ott tömítés van, ráadásul 2x3 darab. Akor szerinted minek hibájájából kerülhetett olaj a gyertyára? Megsúgom, nem a szelepszárszimering miatt!

[link]


Ime egy tömítéskészlet:

[link]

2023. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kérlek, annak tudatában fogalmazd meg a mondataidat hogy nem vagyok szakmabeli. Ezt nekem egy szerelő mondta akinek gyertyákat, trafókat cseréltettwm. De ezek szerint csak lehúzna a szerelő??

Akkor hengerfej tömítés lenne a baj?

2023. júl. 23. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem! Szelepfedél tömítés a gyertya körül, de pl az Unixnál csak komplett szettben találtam, máshol meg inkább csak pasztát. Amúgy igen, csak lehúzna a szerelőd.

Azok a kerek tömítések amik megadták magukat, szerelőd meg rádverne egy hengerfejfelújítást

[link]

2023. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden világos. Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen a segítséget!
2023. júl. 23. 13:46
 5/6 A kérdező kommentje:
De akkor tuti hogy ez lenne CSAK a probléma forrása? Vagy szóba jöhet más probléma is amiből eredhet a baj?
2023. júl. 23. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ne görcsölj már ezen! Ha nem ott van mellette az olajbetöltő, és nem burítottad mellé az olajat, akkor abba a lyukba máshonnan hogyan juthat olaj?
2023. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!