Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világít a belső lámpa?

Világít a belső lámpa?

Figyelt kérdés

Tegnap használat után bezártam 2004-es Daewoo kocsimat,és este láttam, hogy ég a belső világítás kb egy fél óra múlva. Azt hittem, nem kapcsoltam le, így lekapcsoltam.

Ma azonban nem használtam az autót, mégis éjjel felkapcsolódott benne magától a világítás belül.

Ez mitől lehet?



2023. júl. 23. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, nem kapcsoltam le, így lekapcsoltam."


Ok? Ezzel mi a gond?


"Ma azonban nem használtam az autót, mégis éjjel felkapcsolódott benne magától a világítás belül."


Nem ismerem a konkrét típust. Belső világítás altalában ajtó nyitással, vagy belülről kapcsolható.


Ha belül le van kapcsolva, és az ajtók csukva, akkor a belső kapcsolóval, vagy az ajtó kapcsolóval lehet gond nagy eséllyel.

De lehet bármi a kapcsoló, és a lámpa között 🤷

2023. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:
100%

A belső világítás általában három módon működtethető.

1.fix bekapcsolt állapot.

-ebben az esetben a lámpa állandóan világít.

2. ajtónyitós állapot.

-mint a neve is mutatja, ilyenkor csak valamelyik ajtó nyitására működik.

3.kikapcsolt állapot.

ez esetben -értelemszerűen- nem működik a lámpa.


Természetesen ezeket, egy rosszul záródó ajtó, vagy valamelyik kapcsoló hibája, esetleg egy vezeték testelése, mind felülírja.

2023. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!