Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Golf IV 1.4-es AHW motorkó...

Egy Golf IV 1.4-es AHW motorkóddal rendelkező autóra lehet felszerelni egy hatos váltót?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e felszerelni egy másik 4-es Golfról feltenni egy hatos váltót? Érdekelne, mert egy 130-as tempónál a fordulatszám 4000-nél van. Nem szeretném gyilkolni sem a motort. Most megyünk nyaralni, ami csak oda több, mint 1000 km. Megoldható-e?

2023. júl. 25. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Fél.
2023. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fel
2023. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:

Én nyaralás előtt nem állnék neki a hajtáslánc buherálásának.


Ha azt úgy tervezték, hogy 130-nál 4000-et forogjon a motor, akkor tuti nem teszel vele rosszat, ha így használod.


De ha ez szíved álma, akkor nosza. Csak arra figyelj, hogy a rögzítő pontok stimmeljenek.

2023. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. 6-os váltó sok lenne neki. Erőlködne. A mérnökök nem véletlenül tervezték így.

2. Megfelelő kenés mellett, üzemmeleg motornál semmi baja nem lesz a folyamatos 4 ezres fordulattól.

Pont azzal nyírnád jobban ha túl alacsony fordulaton erőltetnéd. Ez így van jól, ne nyúlj bele.

2023. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De nem kötelező menni 130-at, 110 is jó.
2023. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szeretnék majd rá egy 6-osat, de nem most nyaralás előtt. Utána, később gondoltam. Lehet rosszul fogalmaztam meg.

Nem használnám úgy a 6. sebességet, hogy a fordulatszám alacsony legyen. 90-nél még nagyon jó az 5.

Hosszabb utakon, autópályán terveztem volna vele menni 130-al. Körülbelül 3000-es fordulattal számoltam.


Az autóm 5.-be 90-nél forog körülbelül 2900 környkékén. Nekem az ott tökéletes is. Ugyanezt szeretném 130-al. 3000-3200.


Azt szeretném még megkérdezni, hogy ha már lehet beletenni 6 sebességes váltót, akkor az melyik típusból lehetséges?

2023. júl. 25. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
De fogd már fel hogy nem lesz jó!!!!
2023. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy 6-os váltónak teljesen más az áttételezése rohadtul nem lesz összhangban a motorral. Ez nem úgy működik hogy lesz egy plusz sebességed és minden más ugyanúgy lesz.
2023. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hypno ***** válasza:

#8


Jogos.


Nekem volt egy 1,8-as passatom, aminek a váltója szinkronhibás lett, ezért cserélnem kellett. (Az olcsóbb volt mint javíttatni).

A csere váltó teljesen másként volt áttételezve. Ez 50 km/h-nál volt leginkább zavaró, mert a negyedik hosszabbra volt beállítva és ha feljebb kapcsoltam mert csak gurulni kellett a városban, akkor ötödikben nagyon leesett a fordulatszám.

2023. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!