Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nívó pálca melyik oldalát...

A nívó pálca melyik oldalát kell nézni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Többször is ki húztam meg töröltem megint meg néztem de mindig ezt lattom a hátulján magasabban van az olajszint mint az elején


2023. júl. 26. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk fasza lenne ha a pálcán lenne a fókusz és nem a hátteren.
2023. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az olajszintet ugy kell ellenörizni hogy



kihuzod a nivópálcát- letörlöd róla az olajfilemt- viszatolod tövig a helyére- aztán megint kihúzod, és amint kihúztad viszintes helyzetbe fordítod, és az egyik vagy mind a két oldalán van valamiféle skálázás és azt megnézed hogy az olajszint hol található a két osztás között.

Ha esetleg az osztáson kivűl van akkor nagyon kevés benne az olaj.


Amugy... Nem bántásból, de mi lenne ha megkérnéd egy ismerösödet aki nézett már autón olajszintet hogy mutassa meg neked hogy kell?

Esetleg ha egy ismerősöd se látott még autót, akkor a benzinkutas csávót megkéred...


Ui: Azért egy nívópálcát leolvasni nem atomfizika:D

2023. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%
Ahogy 2-es írta. Elkenődött az olaj. PL. végighúztad a nyílás szélén. A pálca hossztengelyére merőleges egyértelmű olajhatárnak kellene lennie. Az a jó kihúzás.
2023. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miutan kihuztad es megtorolted, varj egy percet mielott visszadugod, hogy a kihuzaskor felhordott olaj lecsurogjon a nivocsobol. Akkor ugyan az a szint lesz mindket oldalan.
2023. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Én mindig a "B" oldalát nézem .🤪
2023. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Azt nézd amelyik közelebb van a maximumhoz :D
2023. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Skacok nem vagyok fogyatékos néztem már olaj szintet tudom hogy megkell törölni előtte de még ilyet sose láttam hogy egyik oldalt 2x magasabban van az olaj szint mint a másikon 😄 Pedig 3x újra próbáltam
2023. júl. 26. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Vartal is mielott visszadugtad?
2023. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Láttam már olyan nívópálcát, hogy egyik oldala full hideg olajhoz volt. A másik pedig az üzemmeleghez. De extrém különbség ott sem lehet.
2023. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!