Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 limousine 1.6 tdi...

Mostmondjammeg kérdése:

Audi A3 limousine 1.6 tdi vélemény?

Figyelt kérdés

Érdekelne ennek az autónak a felhasználói véleménye. Bár a kaszni 1.3 tonna egy 110 lóerős DÍZEL motor hajtja, videókon nézve tud menni, de hogy?

Illetve az éves szervízdíja milyen árban lehet?

Egy ajánlaton gondolkodóba estem, csak AUDI, hogy megéri váltani, vagy inkább nem? Macerás a model vagy szerviz igényes, vagy megbízható szerkezet, illetve mennyire szakítja le a zsebemet, évente, érdekelne.


2023. júl. 26. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagyon mellé lehetne lőni a modern 1.6 tdi -vel. Sok kocsiba szerelik, jól fogyaszt, megbízható. 110lóerő mindenre is elég, nem egy erőgép, de ha szeretne az ember egy kis pluszt, akkor könnyen 140-150lóerőre fel lehet tornázni a lovakat, és akkor már mondhatni dinamikus lesz a kocsi, cserébe fogyasztása is csökkenhet normál használat mellett.
2023. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem volt Audi A3-asom igaz még a 8P 2.0PDTDI motoros.

Te nem írtál évjáratot de feltételezem 8V szériában gondolkozol, abból van csak 1.6 CRTDI 110 lovasban.


Nekem nem volt egy problémás autó az A3 főleg úgy, hogy ez elvileg egy legendásan problémás motor tud lenni, ami nekem volt.

Amit te nézel abba már CRTDI motor van, ami a VW jó dízel motorjai közé tartozik.


Ahogy írták menni ugyan nem megy, de nem költöd rá a gatyád.

Cserébe gazdaságos, megbízható, és hozza az Audi prémium minőséget.


Én nyugodtan ajánlom, én nagyon szerettem az A3-ast, tényleg nem volt egy pénztemető, ahhoz képest sem, hogy Audi, de lehetőség szerint ne márkaszervízbe vidd, sok értelmes szerelő van, aki nem feltétlenül lehúzni akar.


Most is Audi-m van, ez már egy kicsit drágább muri, de több is benne a játékosság.


Látom kérdezted az éves szerviz díjat is, az meg nem egy meghatározható fogalom, semmilyen autónál.

Ha épp elkopott a gumi, cserélni kell, ha pont most kell vezérlést cserélni, cserélni kell.... stb... lehet olyan év, hogy arányaiban sokat kell költeni rá, de ez kb minden modern autóra igaz.

Aztán évekig elmegy műszaki meg olajcserével.

2023. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Tetszene, de volt egy kis balesete egy őzzel.

2023. júl. 30. 11:05
 4/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ez miből derült ki, hogy volt balesete egy őzzel?


Lehet én nem néztem át eléggé az adatlapot, de nem látok ilyen jellegű információt.


JSZP-n látom, hogy 2021-ben volt valami káresemény vele, de nem derül ki, hogy vadkár.


Az eladó azt írja, márkaszervízbe hordta, akkor valószínűleg ott is lett javítva, ha gyári szabványok szerint javították nem feltétlenül van benne rizikó.


A törött autónál általában a kókányolás a problémás, amikor a Józsi okosba megcsinálja, általában nincs bajom a maszek szerelőkkel, de töréskárnál nagyon szigorú mi számít szakszerű javításnak és mi az ami csak annyit bírjon ki amíg eladjuk.


Egy márkaszervízbe hordott autónál amúgy minden lekérdezhető, tehát ebben sincs meglepetés, ráadásul az eladó helyében én még a törésről is csinálnék képeket pont eladás esetén, mert nem mindegy, hogy a fél eleje elment az autónak, vagy csak apróbb kár keletkezett.


Mondjuk az előbbi valószínűtlen, mert gtk lenne a kocsi. Szóval én ezeket körbejárnám, mert amúgy tényleg szép a kocsi.

2023. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a tulajt, onnan tudom és azt mondta hogy a márka szervizben új gyári elemeket kapott a jobb oldala. A futóművet nem mondta hogy sérült, csakhát a tipust nem ismerem, ezért kérdezek hozzáértőt aki ilyet használ.
2023. aug. 1. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiforrott technika, nem kéne baja lennie ennyi km el! Normális karbantartással, olajak szűrők, minőségi üzemanyag, hidegen kímélni, és még két - háromszor ennyit elmegy minden probléma nélkül! Egy Chipet mindenképp tennék rá megbízható helyen: LA Chip, DS Performance, Manky, kelleni fog az a plusz 70-80newton és 30-40lóerő!
2023. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!