Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi autó gumiabroncs...

Az alábbi autó gumiabroncs márkák közül melyik a legjobb minőségű? 185/65 R14

Figyelt kérdés

Sajnos az infláció miatt az autó fenntartás költségei is megnőttek emiatt az Opel Astra G autómra próbálok minél kevesebb pénzből minél jobb nyári autógumit venni.


Most téli gumit használok mert a nyári szett az nagyon elkopott megmérte az autókhoz értő ismerős és azt mondta 1 mm maradt ez a műszaki vizsgán nem jó ezért tavasszal fent hagytam a télit nem mentem gumishoz és ezzel spórolni is akartam hogy ameddig nincs pénzem mindenre addig gyűjtök.


Most van pénzem arra hogy vegyek 4 darab nyári gumit 185/65 R14 méret kell és 60000 forintot szánok rá. Megfogadtam a tanácsokat amiket eddig kaptam hogy bevásárlóközpontból ne vegyek gumit. Ezeket gumiszaküzlet webáruházból rendelném.


Köszönöm a segítséget!!



2023. júl. 29. 06:59
A kérdező szavazást indított:
Royal Black
GT Radial
Rotalla
Sportiva
Sebring
Westlake
Laufenn
Más, megírom válaszba
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Oké, hogy infláció, meg minden drága, de biztosan nem a gumin spórolnék! Nekem is csak egy 18 éves öreg H Astrám van. Ennek ellenére a múlt szezonban vettem új téligumikat. Nem linglong és társait, pedig elhiheted, hogy engem sem vet fel a pénz. De a biztonságon biztosan nem spórolnék. A télim egyébként Continental WinterContact TS870 lett 165/65R15-ös méretben. A nyári meg Goodyear Eagle F1 Asymmetric 225/45R17.
2023. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*195/65R15, elírtam...
2023. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van élet a Continentalon és a Goodyearen kívül is ezeknek az ár érték aránya nem jó mert a nevet kell nagyon megfizetni de az igaz hogy cserébe tényleg minőségi gumik.
2023. júl. 29. 07:40
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha ekkora összehasonlítási alappal, gumitapasztalattal rendelkezel, akkor nem értem mi a kérdés...
2023. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Sportiva - Continental

Sebring - Michelin

Laufenn - Hankook

olcsó márkája.

Így én ezek közül választanék.


Esetleg még a GT radial, a többi kínai.

2023. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Ezek közül Laufenn.

Bár én szerintem nem fogsz kijönni 60e alatt a 4 gumival.

+ a szerelés ugye legalább egy 10es.


Mennyit mész évente az autóval?

Vagyis inkább nyáron...


Az ilyen olcsó gumikkal az a baj, hogy az első 1-2 évben tök jól tapad aztán hirtelen leromlik + eléggé kopnak is.


+ függ a vezetési stílusodtól is.


Én nyugis sofőr vagyok. Én autómon Bridgestone van ami igen csak drága volt. Faterén kumho van. Made in china.

Nagyon keveset megyünk vele szóval nem probléma viszont ésszel kell vele menni.

Már szárazon is érezhetően nem tapad úgy, vizes úton meg katasztrofális.... Csúszik mint a barom.

2023. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"+ a szerelés ugye legalább egy 10es."

Arra spóroltam azzal hogy nem raktam vissza most tavasszal a nyárit.


"Mennyit mész évente az autóval?"

15000 kilométert mert falun lakom, a bevásárlás a munkába járás csak autóval megoldható.


Kéne egy kevesebbet fogyasztó autó mert pénteken most nagyon drága lett a benzin de annyi hitelem van nekem és a páromnak is hogy 4 évig még marad ez az Opel a guminak is ki kellene addig bírnia.

2023. júl. 29. 09:28
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Tavaly vettem 4 db új Laufenn S Fit EQ+ nyári gumit, 195/55 R15 méretben, acélfelnire szereléssel volt 100 ezer (itthon magamnak cserélem a téli-nyári szettet). Az acélfelnit előtte itthon felújítottam (ráfért) siki-mikit, alapozást, festést én csináltam, de az alapozót meg a festéket megkellett hozzá venni, nem emlékszem mennyi volt már. Ezután futóműbeállításra is elvittem, az még 15 ezer Ft volt vagy mennyi.


Előtte Sebring volt rajta, már volt vagy 8-9 éves, talán volt még benne egy szezon, de az egyik gumi oldalfala kirepedt, mikor 2021 őszén sikerült lemenni az útpadkára egy kátyúba tejködben. Másnapra volt betervezve a téli gumira cserélés, akkor vettem észre. Nyomást tartotta még, de nem játszunk ilyennel. Hulladéklerakóba elvittem tavaly nyáron valamikor, pár ezer Ft-ért átvették.


A gumival egyébként megvagyok elégedve, nem prémium de egy vállalható középkategóriás. A 60 ezer Ft-al nagyon alá lőttél szerintem, ennyiböl nem tudod megúszni.

2023. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

#1/8

ja, egy új gumi nem biztonságos csak a 30 ezres... mesélj még. Mindig jobb egy olcsó új mintha egy 8-10 éves akármivel közlekedne ami szétkeményedett már úgy 2017 óta.

Amúgy laufenn okés.

2023. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 0 vs. 10 éves gumi téma most hogy jön ide? Ki adott olyan tanácsot, hogy 8-10 éves gumit vegyen?! Mesélj még!
2023. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!