Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulás benzines autóval?...

Elindulás benzines autóval? Eddig csak diesellel vagy automatával volt dolgom.

Figyelt kérdés

Szóval 6 éve van jogosítványom de még sose vezettem benzines manuális váltós autót.

Dieselen tanultam, otthon is diesel vagy automata autóink voltak csak. Saját első autóm is diesel lett. Ezek amúgy mind véletlen egybeesések, nem direkt dieselre hajtottam :D


Szóval a kérdésem az lenne, hogy a gyakorlatban hogy kell benzinessel elindulni?

Miután 1-esbe raktam a váltót, A) egyszerre adok egy kis gázt és lassan emelem fel a kuplungot vagy B) a kuplung tövig benyomva, adok egy kis gázt mondjuk amíg 1500-2000-es fordulatig és utána lassan engedem a kuplungot.


Melyik az elegánsabb, helyesebb kivitelezési mód?



2023. júl. 31. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha már a fordulatmérőt nézed, régen baj van. Ugyanúgy csinálod, ahogy dízellel is, ha nem araszolni akarsz. Ahogy engeded a kuplungot, úgy adod a gázt, egy-két lefulladás után majd ráérzel az ütemére, hogy mennyire kell adagolni a gázt, hogy mire fogáspontra ér a kuplung, elég legyen a fordulat. Kétlem, hogy fél óra gyakorlás után lefulladna, rángatna, vagy felbőgne. :)
2023. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Igazából a B, de ha majd belejössz, akkor szinte egyszerre fogod engedni a kuplungot és gázt adni.
2023. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Mivan? Tök ugyanúgy kell elindulni mint a dízellel.
2023. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a kettő között.. de ha majd csináltatod a jogsit, akkor megtanítják.
2023. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 nem egészen, mert a dízeles kocsiban van annyi erő hogy sima gázadás nélkül, csak kuplunggal el lehet vele indulni, míg a benzines autóknál nagy átlagban ez nem igaz. De ha nem hiszed, próbálj meg egy 1.0 swifttel csak kuplunggal elindulni :)
2023. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Alapjáraton egyik se nagyon fejt ki "erőt". :D :D
2023. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
#6 Hogyne. Dízelautóval igaz 50 méter kellett hozzá, de a 2 literes kis '96-os Corollával 5. fokozatban elindultam gáz nélkül, mert kíváncsi voltam.
2023. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na jó de ha nem úgy akarsz nekilódulni a pirosnál ahogy a Titanic elhagyta Anglia partjait akkor te is rátaposol a gázra dízelessel is.
2023. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: a benzinessel is simán el lehet indulni, ha nagyon akarsz, max. többet kell csúsztatni.

Most mondhatok én is olyan dieselt, amivel nem tudsz normálisan elindulni gáz nélkül pl. 1.3-as dobló.

2023. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a munkahelyi kisteherautóm. Tövig kell nyomni a gázt benne rajtnál 😀
2023. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!