Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz injektortól füstölhet...

Rossz injektortól füstölhet fehéren az autó?

Figyelt kérdés
elkezdte az autó azt csinàlni pàr napja, hogy dadog a motor, alig gyorsul, és az alapjárat is egyenletlen. szinte biztos szerintem, hogy az injektorok miatt csinàlja, mert az összes hiba arra utal. de tegnap mikor egyhelyben állt, éreztem egy kis benzines olajos kipufogó szagot, nyomtam egy majdnem padlógàzt, és elég sok fehéres füst jött ki a kipufogóból. eléggé megijedtem, mert az a vízfogyasztàs jele ahogy olvastam. de eszembe jutott utàna, hogy szakadt az eső 2x is, és lehet hogy került víz a kipufogóba, és az párolgott el, bàr nem tudom mennyi tud bele kerülni, és előtte màr egy 5 perce járt az autó és mentem vele, mielőtt megnéztem volna a füstölést, úghogy lehet az esővíz màr elpàrolgott akkor. olvastam hogy az injektorok miatt füstölhet, csak arról nem talàltam infót, hogy milyen színűen. a vízhőfok nem ment 90 fölé, és a motorolaj is normàl színű volt. létezhet hogy az injektorok miatt van a fehér füst? vagy szinte biztos hogy víz fogyasztás?
2023. júl. 31. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Kartergaz-pcv oldali dugulas is tud feher fustot generalni.
2023. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.8t motor, nem tudom ez segít e valamit
2023. júl. 31. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem segit, sok minden okozhatja. EGR, pcv szelep vagy membran, legtomegmero, lambda szonda, tomitetlenseg (barhol tobblet levego jut a rendszerbe), EGR huto (nem tudom van-e egyaltalan az autodon), hengerfej tomites vagy repedes, hengerfal repedes, injektor, beszivott levego homerseklet erzekelo, turbo nyomas szabalyozo, stb.
2023. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!