Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha csak a szűrőt tekerem...

Ha csak a szűrőt tekerem ki,omleni fog az olaj?

Figyelt kérdés
Most nem számít,hogy miért kérdezem ezt. Ha csak a szűrőt tekerem ki, nem engedem le az olajat, akkor csak a szűrőből fog folyni az olaj,vagy a blokkban ott van valamennyi nyomás,ami miatt onnan is folyik szépen majd az olaj?
2023. aug. 1. 22:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A motort azért állitsd le.
2023. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Azért mégis érdekel, miért akarod kivenni az olajszűrőt?
2023. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Rakd tetőre a kocsit akkor kicsavarhatod a szűrőt es bentmarad az olaj
2023. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
EZ is egy kisgyerekes kérdés!
2023. aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Idióták...ha nem tudtok válaszolni,minek írtok ide? Azért akarom csak a szűrőt cserélni,mert valószínűleg nem jó benne a visszafolyo szelep és lassan épül fel az olajnyomasom.
2023. aug. 2. 07:16
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja,hogy erre nem gondoltatok,mert szerencsétlen idióták vagytok és fogalmatok sincs,egy szűrő milyen problémákat tud okozni...
2023. aug. 2. 07:18
 7/22 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen autó, hol van és milyen az olajszűrője. Az olaj 98%-a általában az olajteknőben van tárolva, nem a szűrőházban. Nekem az egyik autómnak felül van a szűrőháza. Felülről a motortérből lehet megközelíteni. Ha nem közvetlenül előtte állítottam le a motort, az olaj úgy lefolyik az olajteknőbe, hogy még a papír szűrő betétről se cseppen el, ha kiveszem.

Azt én se tudom elképzelni, hogy milyen művelethez kell csak az olajszűrőt kivenni. Ha pedig kivetted, gondolom nem a használt szűrőt, a régi tömítéssel akarod visszarakni. Ha pedig cseréled, akkor evidens, hogy az olajon sem spórolunk!

2023. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Olajba 500 km van,nem vagyok hajlandó 500 km-es olajat lecserelni. A szűrőt két hsz-szel fentebb írtam,miért akarom cserélni. Valszeg olajcserekor az új szűrő szelepe nem volt jó,és lassan épül az olajnyomas. 3-4 mp. Amúgy a blokk hátuljába van,áll vízszintesen hátrafelé.


Köszönöm,legalább valaki normálisan tudott válaszolni!

2023. aug. 2. 07:43
 9/22 anonim ***** válasza:
A szűrőben minek lenne szelep?
2023. aug. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Gondolom ez az a régi fajta fémházas felcsavarozható szűrő. Nekem a 2101-es Ladámban volt ilyen. Ezekben szokott lenni beépített rugós "szelep".

Ha feljebb van mint az olajteknő, akkor az összes olaj valószínűleg nem fog kiborulni. De a szűrőház ha vízszintes, akkor az abban lévő pár deci olaj ki fog folyni. Látatlanban én még ennyit tudok hozzátenni.

Ha indítózás után 3-4 mp múlva elalszik az olajnyomás lámpa és utána sem villan fel használat közben, akkor szerintem azzal semmi gond nincs. Ennyi idő kell kb hogy mindenhova eljusson az olaj. Az én autóm is ilyen új korától. Most tart 310.000 km-nél és eddig semmi probléma nem adódott ebből. Mérhető olajfogyasztásom gyakorlatilag nincs.

2023. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!