Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell átalakítanom ahoz,...

Mit kell átalakítanom ahoz, hogy nagyobb méretű felnit be tudjam íratni a forgalmiba?

Figyelt kérdés

Nem találtam semmit se, hogy mit kell átalkítatni az autón, hogy ez kivitelezhető legyen.

Autó típus: Golf 5


Beiratni kívánt méret: 225/40r18 7.5/8J et54-45



2023. aug. 3. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a forgalmit: látsz benne kerékméretre utaló bejegyzést? Nem. Akkor szerintem egyértelmű a válasz. Nem létező problémára keresel megoldást.
2023. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy egy autónak a kerékagya nem kompatibilis az áhított kerék felfogatásával.

Ilyenkor egy átalakító közbetéttwel megoldható.


Olyan is van, hogy ugyan azzal a felfogatással többféle méret is kapható.

Ha szerencséd van találsz olyan ET-számút, hogy a régi helyére simán felteheted a nagyobbat.

2023. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:

"mit kell átalakítani, hogy be tudd íratni?

Ez így zavaros, mert két külön dologról van szó.

Most a nagyobb méretű kerék felszerelésére lennél kíváncsi, vagy annak a lepapírozásra keresed a megoldást?

Az első a szerelő dolga, a második NKH papírmunka.

2023. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annak a lepapírozásra keresem a megoldást. Mivel 18as kerékkel vettem az autót, de mikor műszakira vittem, akkor azt mondták, hogy maximum 17es méretig tehetek fel felnit az felett szabálytalan.
2023. aug. 3. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom,utálni fogsz,de nem értem,hogy egy száz éves trágyadombon miért olyan fontos a széles papucs,meg a 18-as felni.Senki nem nézi meg,max.tök égés,mint a feketéknél az USA-ban.Semmi érdekes nincs egy 5-ös golfban,elhiszem hogy szereted,de ne költs rá ilyen hülyeségeket.Többe kerül az ügyintézés,mint az egész kocsi,ha egyáltalán engedélyezik.
2023. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olcsóbb lesz ha veszel rá egy szett felnit amivel tuti átmegy műszakin.
2023. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!