Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új szélvédő került autóra...

Új szélvédő került autóra (kavics miatt fél m-es repedés lett rajta). Annyira nem bánom mert iszonyú karcos volt már. Kérdés. Télen mivel lehet a jeget leszedni úgy, hogy ne karistoljam össze? Ezek a jégoldó cuccok inkább ráfagytak....

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű rosszat használtál vagy extrém hideg volt. Én szimplán csak jó erős téli szélvédőmosó folyadékot szoktam szórófejes flakonba önteni és azt fújom a szélvédőre. Nekem tökéletesen bevált. De a legelső hogy elindítom a motort és fújatom a levegőt a szélvédőre. A kettő együtt néhány perc alatt feloldja az átlagos jegesedést. Van aki éjszakára letakarja a szélvédőt és úgy kevésbé jegesedik. Viszont ha a szél mozgatja a takarót a szélvédőn, akkor a köztük lévő por szintén okozhat karcokat.
2023. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is inditom a motort és megy rá a levegő, de mivel egy régi dízel, így 10km-t menni kell vele, hogy felmelegedjen. Majd kipróbálok valami jobb minőségű jègoldót hátha hatásos. Eddig az Obiba vásárolt, tűnt a használhatóbbnak.
2023. aug. 5. 04:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy felmelegedjen mert már a 30 fokos motor is 30 fokos meleget nyom.
2023. aug. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem nyit a termosztát, akkor nem fog meleget fújni az utastérbe.


A jégoldók jók szoktak lenni. Ha ráfagy, akkor vagy nagyon szart vettél, vagy tényleg nagyon hideg volt. Pl -10 fokban már necces.


Ha családi házban laksz, akkor betehetsz a kocsiba egy hősugárzót konnektorról, én néha szoktam csinálni. Mellé fel lehet kapcsolni a ventillátort is belső keringetéssel. (ha nem nagyon szar az aksid, ne merüljön le)


Még megoldás lehet ha letakarod az ablakot kívülről valamivel. Vannak ezek a napvédő fóliák, vagy sokan karton papírral teszik. Akkor nem száll rá a pára és nem fagy rá. Csak oda kell figyelni, hogy ne nedves, hanem száraz ablakra tedd, mert akkor a takaró fog ráfagyni az ablakra.

jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!