Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkatrészárak hogy is vannak?...

Alkatrészárak hogy is vannak? (ld. részletezve)

Figyelt kérdés

Szerviztől kértem ajánlatot lengéscsillapító cserére, az ajánlatuk alapján ennek anyagára 56000Ft/db.

Neten rákeresve 12000 Ft/db árakat is találtam. A szerviz alapból a legdrágább alkatrészt szerelné be. Miért is érdeke? Értem, h nem a legolcsóbb-legagyibb alkatrészt nem akarja beépíteni, én se akarom, de nehogy már a legdrágábbat? Akkor már egy közepes árfekvésűt!

Talán arról lehet szó, h tényleg nem a legdrágábbat tenné be, de rászámolt egy magasabb hasznot?

Ti futottatok bele hasonló helyzetbe akár más autóalkatrésszel? Hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket?

(még kezdő autós vagyok)


Úgy gondolom nem biztos h lenne érdemes leállni velük alkudozni (hogy tegyenek bele egy olcsóbb alkatrészt), mástól is kérek ajánlatot. Ha meg én vinném az alkatrészt az legtöbb szerviznél nem bejövős, vagy nem vállalják hozott alkatrészre a garanciát.


2023. aug. 6. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Annyiért már teljes gólyalábból jó minőségűt kapsz, aminek a cseréje annyi, hogy leveszed a kereket, kicsavarozod a régit, vissza az újat, visszarakod a kereket. Vagy vidd el másik szerelőhöz vagy ha érzel magadban annyi műszaki érzéket, otthon ki tudod cserélni alap szerszámokkal ennyiért.
2023. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Márkaszerviz vagy faluszéli?

Előbbi csakis eredeti gyáritépít be. Mást nem is tehet.

Felel az elvégzett munkáért, és szerződés is köti.

2023. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Az ilyen nézelődéssel csak magadat húzod fel, de attól még kénytelen leszel kifizetni a szervíz kalkulálta árat.

Egy szerelő vagy szervíz ugyanis nem a Kovácsautótól fogja lerendelni az alkatrészt, hanem Unix-al vagy Bárdival van szerződésben, és tőlük veszi. Persze nekik van nemkevés kedvezményük, de azt te nem fogod megkapni, mert az is az ő hasznukat gyarapítja. van ahol viheted az alkatrészt, de akkor meg az óradijjal húznak le, és garanciát se kapsz a szerelés után.

A gyári alkatrész meg többszöröse egy utángyártottnak , ha azt tesznek bele. Speedzone-nak volt zártesztje, és míg egy utángyártott 25 ezer, addig a gyári 100.

Utána meg majd írod ki a következő kérdést, hogy nem volt sok ennyi a javításért? Már így is görcsölsz a futóműállításon

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

2023. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2/3: nem márkaszerviz! pont azért sokallom! (és nem is faluszéli)

3/3: Unixnál 25eFt-tól kezdődnek az árak, ráadásul gyári minőséget ír. A javítási díjat tudom, azzal nincs bajom. A futóműállításos kérdést nem én írtam 'okoska'.

2023. aug. 6. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A futóműállításos kérdést nem én írtam 'okoska'.


Persze, mindenki ezzel takarózik. Nagyon ugyanaz a téma, és gondolom ennek igazolására sem kapcsolod ki az anoním módot 🤣

Ha van pénzed Passatot venni, akkor legyen kereted is szervizre, ne itt panaszkodj az árakra,vagy csináld meg magad. ! 😅

2023. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
5. Nem tűnik fel, hogy a linkeden van látható felhasználónév?
2023. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%
6 Aztán hányan vannak itt több nikkel, és elbeszélgetnek magukkal?
2023. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress olyan szerelőt, aki épít be hozott alkatrészt.


[link]

2023. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!