Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikai rendőrautók miért...

Az amerikai rendőrautók miért villognak úgy, mint egy karácsonyfa?

Figyelt kérdés

2023. aug. 7. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Naluk maskepp villog a karacsonyfa.
2023. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy jó sok fény van minden pontján? Feltűnőbb, gondolom.
2023. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
Végülis a rendőrségi fényhíd célja az, hogy észrevegyék lehetőleg minél messzebről, miért baj, ha az ott nyomatékosabb?
2023. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem a fényhídra gondoltam. Villog ott minden. Féklámpa, tolatólámpa, rendszám mellett is van olykor fény, visszapillantó tükörben is, stb.
2023. aug. 7. 11:11
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudnád rugalmasabban értelmezni a betűket? A 3. is tisztában van vele, hogy mindenhol villognak, de ez nem doktori disszertáció. Ennyire hagy legyen már pontatlan!


Teljesen más szabályok vannak ott, és nekünk európaiaknak nem is mindig világos, hogy mi miért történik. Hajlamosak vagyunk az usákokat nagyon butának tudni, de ez nem teljesen igaz. És nagyon jó ügyvédek is vannak, és hatalmas kártérítések. Nem minden csórónak telik rá, de ha „Nem vettem észre!” komolyan alátámasztható, egy ütközésből akár millió dolláros kártérítés is lehet.

Nálunk rács sincs a kocsikon, ott igen gyakori. Bilincselnek akkor is, amikor nem igazán tiszta miért, és akár órákig is követnek egy kocsit messziről, mire megállítják. Ilyen is van arrafelé.

2023. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Most ránéztem, igen igazad van, valóban elég sok helyre helyeznek el megkülönböztető jelzést. Valószínűleg ugyanaz az oka, amit fentebb írtam, hogy minél látványosabb legyen. Nem tudom ez itthon nem divat.


A hűtőrácsba rejtett villogót fényhíd nélkül még megértem, fedett autóknál.


Valószínűleg ott ez a fajta kultúra alakult ki, meg talán tekintélyt parancsolóbb is lehet, ha pszichológiai részét nézzük. Ott azért egy picit másabb egy sima közúti igazoltatás is mint itthon.

2023. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:

"Ott azért egy picit másabb egy sima közúti igazoltatás is mint itthon."

Pl. ott a rendőrautó az igazoltatott autó mögött áll meg. Ilyen módon védi a polgárt, hogy nehogy beleszaladjanak.

Nem előtte, mint nálunk. Esetleg egy beláthatatlan bukkanóban. Ahogy Winkler leírt egy ilyen esetet egy régebbi cikkében.

2023. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

#krwkco


Például azért is áll meg megötte, hogy megfogja az autó hátuljának egy pontját, mielőtt a sofőr ajtajához ér, ezzel is ujjlenyomatot hagyva az autón, ha netán szitává lövik az igazoltatás során, rajta legyen az autón a dns mintája.

2023. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:

#8

"megfogja az autó hátuljának egy pontját"

Ez igaz. De nem ezért áll meg mögötte. Megfoghatná az elejét vagy az oldalát is. Főleg azért áll meg mögötte, mert a rendőrautót jobban észreveszik a fényeivel, mint egy civil autót.

2023. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a hátul levő autó nagyobb veszélyben van, mint az elől levő. Milyen következtetést lehet ebből levonni a mi rendőreink eljárására?
2023. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!