Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit kell vezetni a jogsi...

Mennyit kell vezetni a jogsi megszerzése után a vezetés készség szinten történő elsajátításáért?

Figyelt kérdés
(átlagos képességekkel)

2023. aug. 7. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem, hogy lehet ilyet általánosítani. Már ott megbukik a történet, hogy mi az az átlagos képesség? Na és mit hívhatunk készség szintnek? Hol húzzuk meg a határt? Mit jelent ez?


Szerény véleményem szerint ez egy teljesen megválaszolhatatlan kérdés, mivel a feltételei értelmezhetetlenek.

2023. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Regebben az első 10 000km-t mondogattak az öregek. Ez nagyjaból amugy eleg is lehet arra, hogy a tipikus közlekedesi helyzetekkel talalkozzon a friss jogsis.

Aztan az egyéni kepességek-késségek meg majd meghatarozzák, hogy ennek a 10x-szerese kell, vagy mar sinen van kb.

2023. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy tól-ig kilómétert vagy vezetési órát - gondoltam - be lehet lőni.

Az átlagos képességnél valami olyanra gondoltam, mikor valaki nem a legesetlenebb, de nem is született autóvezető zseni. Mint mondjuk 10 emberből 8.

Készség szinten pedig az értendő, amikor már automatikussá válnak olyan dolgok mint pl. pedálkezelés, sebességváltás, úttartás, parkolás, stb.

De nyilván erre is vissza lehet kérdezni valamit...

2023. aug. 8. 05:13
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Ez HA rendszeresen vezetsz (nem heti egyszer hétvégén két kis falu között), nem kerülöd a rossz kereszteződéseket és kényelmetlen parkolásokat, akkor kb 3-4 hónap. Rutinod nem lesz, de amit kézség szinten értesz az beléd fog edződni.


Rutinhoz én is a 10000km-et ismerem ahogy #2 és szerintem ez teljesen reális. Utána pedig hogy mikor leszel ténylegesen jó sofő, az meg az egyéni képességeiden fog múlni.

2023. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 A te definícióid szerint mire valaki leteszi a jogsit, addigra ezek megvannak.
2023. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!