Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tilos a napszemüveg...

Miért tilos a napszemüveg használata forgalmi vszetésen?

Figyelt kérdés

2 éve amikor csináltam a motor jogosítványt akkor nem szóltak semmit. Most meg "Mi van Neo?" szem műtéted volt?! Mert ha nem akkor vedd le.

Szóval nem értem


2023. aug. 10. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy napszemüvegben nem látja az oktató, hogy merre nézel, helyesen használod-e a tükröket.
2023. aug. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekem se engedte a sisakba épített napszemüveget rutinvizsgán(amúgy szemüveges vagyok), lekellett hajtani a plexit, hiába volt 40 fok
2023. aug. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Még most is csinálod a jogosítványt?
2023. aug. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

""Mi van Neo?" szem műtéted volt?!" xD xD


A kettes jol irja, figyelik nagyon, hogy mikor merre nezel, nezed-e a tukroket, holttereket, atjaroknal keresed-e a gyalogost, szemaforokat.

2023. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Motornál nem szólt semmit a vizsgabiztos csak annyit mondott hogy 2 ujnyinál jobban ne legyen nyitva a plexi.

Szikrázó napsütésben vezettem számomra ilyenkor "alap" a napszemüveg az a vicc hogy hátul is az volt a vizsgabiztoson és az oktatómon is

2023. aug. 10. 08:36
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 már nem.

Meglett a jogsi elsőre csak nem értem ezt a végig slegmázást. Előtte végig napszemüvegben vezettem, egyszer sem szólt rám az oktató.

2023. aug. 10. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg ez az oka, amit írnak. Nálam autónál volt úgy, hogy a vizsgabiztos úgy ült be középre, hogy a középső tükörben semmit nem láttam, csak az ő nagy fejét. A mai eszemmel tudom, hogy szólnom kellett volna neki, hogy legyen szíves egy kicsit arrébb ülni, mert nem látok ki. De akkor, a vizsgahelyzetben megszeppent 17 éves kamaszként ezt nem tettem meg, inkább csak a két szélső tükörre hagyatkoztam. (Egyébként rendszeresen vezetek furgonokat, ahol eleve nincs középső tükör és semmi gondom nem volt még ebből.) Kaptam is gazdagon a hibapontokat, hogy állítólag nem használom a középső tükröt. Nem mondtam ki, csak mérgemben gondoltam, hogy b+, ha úgyse látok benne semmit, csak az ő fejét, akkor mi a lókukinak használjam?!

Szóval valószínű ezért nem hordhatsz te sem napszemüveget.

2023. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!