Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan régi autó, amiben...

Olyan régi autó, amiben gyárilag nincs biztonsági öv, csak OT-s rendszámmal közlekedhet forgalomban legálisan, vagy elég hozzá valami speckó engedély, esetleg az sem kell?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs kialakítva gyárilag a bekötési pont, akkor vajon hova szereled?
2023. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedhet "sima" rendszámmal is, a Kresz kitér rá.
2023. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Egyébként már az 50-es évek autóinak többségében is volt bekötési pont, viszont maga az öv extra felszereltség részét képezte, ezért sokan nem rendelték meg, ennek ellenére utólag beszerelhető. Engem csak az a része érdekelt, ma is közlekedhet-e egy ilyen autó a forgalomban további teendők nélkül.
2023. aug. 10. 11:43
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm!
2023. aug. 10. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok: arra gondoltam, hogy ahol nincs gyárilag kialakított hátsó biztonsági öv, ott (nyilván) nem is kell használni. Ültem olyan Trabantban, ami D-s rendszámú volt, nem OT-s, és közlekedhetett
2023. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak kell benne lenni (és működni) ami gyárilag is volt benne. Ha nem volt gyárilag öv benne, akkor nem kell.
2023. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Azt hittem evidens, ezért nem ragoztam tovább, de most akkor leírom.

Tehát:

ha az autón gyárilag kialakították a rögzítési pontokat, akkor természetszerüleg be kell szerelni a bizotnsági övet.

Függetlenül attól, hogy anno övvel vagy anélkül került a forgalomba.

Ez a szabály 1976 óta van életben.

Remélem így már egyértelmű.

2023. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!