Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor történik meg hogy a...

Mikor történik meg hogy a turbó felkapja az olajat és elfüstöl az egész motor, illetve ez mennyire gyakori jelenség?

Figyelt kérdés
Ahogy én utána olvastam elvileg ehhez a jelenséghez nagyon - nagyon kopott motor kell de ez mit is takar?! Illetve elvileg ez nagyon ritkán történik meg de a szerelő szerint a kocsimnál bármikor bekövetkezhet mert azt állítja a turbó eszi az olajat. Jelenleg a pár hónappal ezelőtti olajcsere óta minimális, elhanyagolható mennyiség hiányzik csak az olajból. (1.8TDDI)

2023. aug. 12. 17:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
En arra reagaltam hogy allitasod szerint nem lehet leallitani. Te meg ugy forgatod a szavakat mintha azt allitanam hogy normalis uzem. Hat igen, ha nincs igazad, a szoforgatas es a masik hulyenek beallitasa a legjobb megoldas.
2023. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11 Mit forgattam ki? Azt írtad, hogy le lehet fullasztani. Nem lehet, mert a runaway nem normális üzem. Akkor lehetne csak lefullasztani, ha normális körülmények között üzemelne. Ebből egyenesen következik, hogy nem érted a különbséget a normális és a runaway között. Ha szerinted a runaway lefullasztható, akkor szerinted a runaway normális.


Én ugyan nem forgattam ki semmit. Ne engem hibáztass azért, mert neked fogalmad sincsen a témáról.


Hát igen, ha nincs igazad, mások hibáztatása és hülyének nézése a legjobb megoldás.

2023. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Attol hogy bemagoltal valamit nem biztos hogy ugy van. Csak amit bemagoltal, elkerulte a figyelmed hogy az automata valtosra ertik. Manualis dizeles autot ha beteszel otosbe, kozbe nyomod a feket es leugrassz a kuplungrol, nincs az a runaway meg fordulat amitol ne allna le. Itt a normalis uzemtol annyiban ter el hogy felporog a motor, tehat olyan mintha nagy gazzal, 5-6 ezres fordulattal szeretnel elundulni. Latni hogy csak az elmelet van bemagolva nalad, de ha belegondolsz hogy mukodik gyakorlatban akkor az le fog allni ha fekkel 5 osbe teszed. 1000 loeros motor lehet hogy nem de hetkoznapi autorol beszelunk.
2023. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

[link]


"Az első és legfontosabb, hogy amint észleled, hogy az autód magától gyorsít, hagyd sebességben, ne lépj a kuplungra és - miután meggyőződtél róla, hogy senki sem jön veszélyes közelségben mögötted - állj rá a fékre, amilyen erővel csak tudsz, ne engedd fel egy kicsit se, amíg meg nem állsz. Autópályán extra lépés, hogy a leállósávba érkezve kell végrehajtani a mutatványt. Ha időben reagáltál, akkor az autó lassulni kezd, majd a motor erőlködésekor egyre erőteljesebben rázkódik a karosszéria, végül pedig lefullad az autó és hirtelen megáll. A lábadat csak akkor vedd le a fékről, amikor már az autó is teljesen megállt, a kuplungot pedig ne nyomd ki! Ha nem reagáltál időben, vagy nem tudsz azonnal biztonságos helyre félreállni, ezért később kezdted el a lassítást, akkor előfordulhat, hogy már késő lesz és nem tudsz akkora fékhatást kifejteni, hogy meg tudd állítani az autót. Ha hiába nyomod a féket, nem lassul az autó, vagy akadályhoz közeledsz, akkor inkább vészfékezz, tehát állj rá a kuplungra és a fékre együtt. Ekkor nagyon gyorsan fogsz megállni, a motor pedig - mivel már nincs terhelés alatt, de rengeteg "üzemanyagot" kap, felpörög és elkezdődik az olajégetés. Amint megállt az autó, próbáld meg lefullasztani: húzd be a kéziféket, állj rá a fékpedálra és a kuplungra, tedd a lehető legnagyobb sebességi fokozatba, azaz ötödikbe vagy hatodikba a váltókart, és miközben a féket nem engeded fel, határozottan lépj le a kuplungról. Ha sikerrel jársz, akkor az autó hatalmas rántással meg fog állni: nem kizárt, hogy a váltó egyes alkatrészei tönkremennek, ám még mindig így a legjobbak az esélyeid, hogy a lehető legkevesebb anyagi kárral úszd meg a dolgot. "

2023. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Attol hogy bemagoltal valamit nem biztos hogy ugy van"


Roppant vicces ez annak a szájából, akinek az érvelése annyiból áll, hogy az internetről összeszedett valami szar cikket.


100-ból 99-szer nem fog működni. Nem tudom hogy te mit képzelsz a kuplungról, hogy miből van és hogyan működik, de értelmes ember nem állítja, hogy ilyen körülmények között betapad a tárcsa. Persze amikor megcsúszik a kuplung, akkor a súrlódás valamennyire lassítani fogja a motort, de közel sem eléggé ahhoz, hogy le is fulladjon. Inkább 10000 helyett pörög majd 9500-at, ez elég messze van a lefulladástól.

2023. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15 Ja és még valami: ha a motor pörög 10 ezret, te pedig beteszed 5-ösbe és ráengeded a kuplungot. Tételezzük fel, hogy tévedek, a kuplung nem csúszik el, összezár a motor a váltóval. Oké. Akkor az autó megy majd 300-zal. Közben nyomod a féket, tök mindegy, a kuplunghoz hasonlóan a fék sem lesz képes megbirkozni ezzel a feladattal, szóval a lassulás legjobb esetben is minimális lesz. Cserébe viszont fél perc után fel fog forrni a fékfolyadék, beesik a fék. Így lesz egy ötödik/hatodik fokozatban tízezret pörgő autód, ami megy vagy 300-at és még féked sem lesz (miután a motor megsemmisült és leállt), mert felforraltad.


Ön- és közveszélyes tett, bűncselekmény, börtönt érdemel.

2023. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
"Megy majd 300-zal" na itt válik komokytalanná a mondandód. Akkor megyek gyorsulási versenyre a focus tddi vel. Mar a masodik cikket linkeltem be, hatha egy autos ujsagironak jobban elhiszed mint nekem, de ha szeretned meg keresek egy 4-5 ot, hisz a netre mindenki csak szar cikket ir, mert csak te vagy az okos , mindenki hulye.Kiforgatod az ember szavait. Elmondom 5 odszor is, en nem mondtam hogy az auto nem karosodik, csak azt hogy a manualis valtos motort le lehet allitani, csak az automatat nem. Te total azt hiszed hogy versenyautova valik a 90 lovas fokus tddi , majd fog menni neked 300 at mint a forma 1. Ot van a cikkben hogy ha nem lassul a fekkel, be kell nyomni a kuplungot, ekkor egyketto megallsz. Ha meg megalltal, akkorbevagod 5 be fékkel es lefullad . De te mar ugy forgatod a szavakat hogy en kozveszelyes vagyok mert azt mondtam 300 zal kell menni a fokusszal. Szovegertelmezes 1 es.
2023. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"en nem mondtam hogy az auto nem karosodik"


Én meg nem mondtam, hogy ezt mondtad.


"a manualis valtos motort le lehet allitani"


Nem lehet, elcsúszik a kuplung, a motor valamelyest lassulni fog a súrlódástól (amíg a kuplung szét nem ég, azaz kb. 10 másodperc), de lefulladni nem fog, a kuplungtárcsa elhalálozása után pedig ugyanúgy ellenállás nélkül pörög majd tovább a motor.


"Ha meg megalltal, akkorbevagod 5 be fékkel es lefullad"


Nem fullad le. :)))))))


"De te mar ugy forgatod a szavakat hogy en kozveszelyes vagyok mert azt mondtam 300 zal kell menni a fokusszal"


Szánalmas, hogy leírom a te saját logikád következményeit, ami egy idiótasághoz vezet (300km/h) erre te azt mondod, hogy kiforgatom a szavaidat. Nem, nem forgattam ki semmit, szóról szóra alkalmaztam azt, amit te leírtál és vázoltam, hogy mi történne. Soha nem fog megtörténni. Soha nem fog 300-zal menni és soha nem fog versenyautóvá válni a Focus. Ez valóban egy hatalmas nagy kreténség. KIVÉVE, HA NEKED VAN IGAZAD! Ha neked van igazad, versenyautóvá válik a Focus. Ha nem válik versenyautóvá, akkor nincs igazad. Ez a kettő opció létezik. Válassz egyet nyugodtan. :)

2023. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mindegy rad hagyom, nem pazarlom tovabb az energiam. Helyette szolok Verstappennek ha jol akar rajtolni es nem akar lefulladni a rajtnal, rakja bele a 90 lovas focus motort a kocsijaba azt rajtoljon el vele 5 osben fékkel, cserébe még a célegyenes végén is 300 zal fog menni vele.
2023. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19 És még mindig nem érted, hogy a "300-zal közlekedő Focus" az a TE SAJÁT ELMÉD SZÜLEMÉNYE! :DDDDDD Soha meg sem fordult volna az én fejemben ilyen, ha te nem okoskodsz. Ez a te okoskodásod találmánya. A te logikád vezetett idáig. Nem az enyém.


Hú de gci buta vagy. Nem szokásom személyeskedni, de erre már nem lehet mást mondani.

2023. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!