Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek azok a vezérműláncok,...

Melyek azok a vezérműláncok, amik elég strapabíróak és nem hajlamosak a szakadásra, nyúlásra igazán?

Figyelt kérdés
Nyugodtan felsorolhattok konkrét márkákat, azon belül típusokat, mik a megbízhatóak és mik a nem megbízhatóak. Úgy tudom régebben vastagabb láncokat csináltak, de manapság ez már nem jellemző, de konkrétumokat nem tudok. Amire egyébként konkrétan kíváncsi vagyok az a BMW, Audi, Mercedes, VW, Volvo.

2023. aug. 13. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány vezérműláncod szakadt már el? Akár gyári, akár jobb minőségű utángyártottra nem jellemző, hogy minden utcasarkon tömegesen szakadnának.
2023. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a lánc szokott elszakadni, hanem a műanyag, vékony láncfeszítők.

Amúgy fém alkatrészek közül a febi sokszor erősebbet csinál, mint a gyári, ezt még a régi opel himbákról tudom.

2023. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A japán autókban a vezérműlánc tartósabb, a németek szeretik kisporolni az anygaot


Pl: a suzuki ignis vezérműlánca kétszer vastagabb mint a VW polo lánca.


Amugy a lánc elszakadni nem szokott, inkább aza aj hogy a gyengus lánc elkopik, megnyúlik, és igy átugrik. De ez is bőven elég hogy gazdasági totálkárt okozzon.


+ A vezérmű lánc csörgéssel jelzi hogy kopott, megnyúlt, olyankor kell elmenni egy szerelőhöz és kicseréltetni!

2023. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az motor egy Mazda 6 1.8-as duplex vezérműláncos változat. A gyártó (gyár) szerint nincs csereperiódusa, a márkaszervíz sem javasolta a cserét. Az autóban hozzávetőlegesen 150.000 km van. Tehát ez elvileg egy japán autó, amiben ahogy itt már valaki említette tartósabb a lánc. A simplex láncok mások, erről már olvastam és azokkal komolyabb problémák lehetnek, sok BMW-ben (csak?) ilyen van. Hangja nyilván van, mert másabb egy ilyen motor, mint egy szíjas, de teljesen normális szerintem és mások szerint is. Az olajat nem fogyasztja, 10k/1 év cserélem, amit hamarabb elérek. Hidegen sosem hajtom, nyilván melegen se, de azért akkor néha megyek tempósabban. Ha kisebb távolságokat kell megtennem, akkor is úgy szoktam csinálni, hogy megyek vele egy kicsit amíg be nem melegszik és utána csinálom meg azokat a pár km-es távolságokat, több leállással.


Mi a véleményetek róla, valóban kitarthat eddig?

2023. aug. 13. 10:45
 5/6 A kérdező kommentje:
A vége, hogy egyértelműbb legyen. A gyár szerint kb 350.000 km a motor élettartama és normál használat mellett elvileg ezt tudnia kell a láncnak.
2023. aug. 13. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs panasz a láncra, én nem piszkálnám. 100-120e km-t a szíjak is kibírnak, elvileg egy láncnak sem lenne szabad, hogy 150e-nél már gondja legyen.
2023. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!