Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a váltónak?

Mi lehet a baja a váltónak?

Figyelt kérdés

Lenne egy Vw bora 1.6 16v 77kw 105 hp 2002 évjáratú autóm, aminek bowdenes váltója van. Korábban észrevettem hogy néha elsőre nem veszi be a rükvercet, csak másodjára vagy harmadjára.

Azonban nem volt elegendő pénzem megnézetni….

Egyik nap tolatás után egyes fokozatba kapcsolva elindultam, majd a kettes fokozatba való váltás után érzékeltem hogy nem volt valami rendben a váltóval váltás közben. Nem recsegett, nem adott ki furcsa hangot, csak mintha ‘feljebb’ , ‘magasabbá’ vált volna a váltó rúd. Olyan, amikor rükvercbe teszed és lenyomod hozzá a váltót, csak ez úgye visszafelé történt.

Azonnal félre is álltam és azt tapasztaltam hogy a rükverc, 1-2-5 fokozatokra nem reagál az autó, hiába sebességbe van. Csak 3-4 fokozat van. 3-ba indul el az autó…..

Illetve, ami igazán furcsa az az, hogy amikor 1-3-5 kapcsolom, a váltó rúd vízszintesen irányba mozgatható. Ugyanez ha 2-4 fokozatokba kapcsolok is. Függőleges irányba ez nem tapasztalható.

Ha szükséges akkor videó felvételt tudok küldeni a problémáról, valamilyen platformon.

Nagy hír lenne, ha tudnátok tippeket, ötleteket adni hogy mekkora lehet a kár, mert sajnos nem állok most úgy hogy azonnal tudjak egy komplett váltót cseréltetni az autóban.

Előre is köszönöm!



2023. aug. 15. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A váltó tetején a "babafej" mehetett szét, Golf IV-n nekem is volt hasonló probléma, nehezen vett már pár fokozatot, mert megkopott. Meg kell nézni pontosan mi ment szét benne.
2023. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

a váltó bowden két bowdenből áll.

Szerintem nálad az egyik bowden meghalt


Szerintem a váltóbowdent kell kicserélni és megjavúl

2023. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nekem is, hogy csak 3-4 volt a 2001-es Octáviámon. Ez az alkatrész ugrik le, a gömbfejről. Lehet vissza tudod pattintani, de általában már inkább csere, mert szétmegy a belseje. Unixnál mindig van polcon

[link]

2023. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy látjátok van esély arra hogy teljes váltó csere legyen? Mert ha annyira nem valószínű, akkor elvinném szerelőhöz, csak nem akarok beégni hogy ha kiderül hogy teljes váltó és nem tudom kifizetni jelenleg…
2023. aug. 15. 11:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell váltót cserélni, csak ezt a 2 ezer forintos alaktrészből kell új , meg egy oljacsere sem árt, ha mostanában biztosan nem volt Az meg, hogy nem veszi elsőre a hátramenetet az nem jelent semmit, mert a hátramenet nem szinkronizált, és ha nem úgy állnak a fogaskerekek, akkor még egy új autónál is előfordulhat, hogy nem megy be elsőre. Tedd 1-esbe, majd próbáld újra.
2023. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összekötőt meg simán a motortérből meg lehet csinálni, de ha benézel, akkor ott fog lógni. Meglehet küzdeni a felpattintásával, de nem ördöngőség

[url= [link]

2023. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De jó. Megnyugodtam! :D Akkor mielőbb beszélek a szerelőmmel és elviszem az autót. Majd megírom hogy pontosan mi is volt a baja, illetve mennyibe került. Hát ha valakinek segítség lesz :D
2023. aug. 15. 11:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ok. Esetleg egy olajcserét érdemes beiktatni, de ne Castrolt! Én 2x is cseréltem már a váltómba, mert van egy olajszivárgásom a váltóharagnál és nem tudtam honnan, meg az elsőnél ideje is volt a cserének, mert nincs olyan, hogy élettartam olaj, de a Castrol nemigazán vált be, pedig annyira javasolták. Most Valvoline van benne, és érezhetően jobban veszi a fokozatokat.
2023. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget :D
2023. aug. 15. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!