Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hívják az autó azon részét…?

Hogy hívják az autó azon részét…?

Figyelt kérdés

… ami a hatsó ajtó belülső “fedele”? Talán hülye kérdés, de a kocsimba szeretnék hátulra hangszórót beépíteni és most vizsgálódok az ügyben, de nem tudom, mi az a takaró. Márpedig a karosszériában a lyuk megtalálható, de ha be lesz építve, akkor csak új “fedél” is kell rá, hogy ne árnyékolja le a hangzást. Mi a fene a neve? :D


Ugyanitt kérdés, JBL márkájú hangszórók autós használatra jók? Vagy mást ajánlat?



2023. aug. 15. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A műanyag C oszlop takaró elemre gondolsz?
2023. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ajtókárpit
2023. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ajtókárpitra gondolok, mert konkrétan az ajtóban van a helye kialakítva és az van letakarva egy ilyen kis műanyag fedéllel. Köszi!
2023. aug. 15. 14:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Csakhát mégsem igazán kárpit, mert egy lepattintható kis műanyag “fedél” (nem tudok jobb szót rá :D).
2023. aug. 15. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a lyukacsos?
2023. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hangszoro vedo racs/ burkolat.
2023. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

Lehet rosszul értelmezem, de feltételezem az adott autóból volt olyan opció, hogy van hátul az ajtóban hangszóró, ott más lyukacsos hangszóró védőt raktak, ahol meg nem kérték, ott meg egyszerűen lefalazták egy hasonló műanyag darabbal.


Amennyiben így van nem egy elegáns megoldás, és valami nagyon alsó kategóriás autó lehet, mert ilyet gyártó nem szokott csinálni.


Olyat bontóban biztosan találsz, ilyen fedelet ha ezek szerint volt belőle több fajta, de ha nem is, fogod a jelenlegi műanyag darabot amit lepattintottál, azt is át lehet faragni.


A JBL egy középkategóriás gyártó, vannak az olcsótól a középkategóriáig autóhifi cuccai, szóval igen, lehet ilyet használni, de mivel lövésed sincs az autóhifiről, így javaslom, keress fel inkább egy profi műhelyt ez ügyben, mert még millió buktatói vannak egy sima ajtóba építhető hangszórónak is egy laikus számára.

2023. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy VW Lupo az alany, aminek csak elöl és felül van hangszóró beépítve, de az oldalán (ami nem is ajtó, mivel háromajtós, de nézzétek el, mert tényleg lövésem sincs hozzá :D), a hátsóülésekkel egysíkban lepattintottam azt a műanyag fedőt és a karosszériában benne van a kb 5 cm és 15 cm átmérőjű lyuk, amibe - feltételezem - be lehet építeni utólag a hangszórókat. Erre szeretnék utána olyan “fedőt”, amin szépen átszökik a hang, tehát hogy hangszórónak is nézzen ki, meg úgy is funkcionáljon.

Nincs sok pénzem, mondhatni mindent elköltöttem most erre a kocsira frissjogsisként, így a műhelyet nem tudnám egyelőre megfizetni. Ez az első autóm és mint mindenki, én is szeretném kicsit extrázni, bütykölni. :D Na nem rögtön, most ezekre gyűjtök. :D

Köszi a válaszokat!!

2023. aug. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!