Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2006-os keveset rövid utakra...

2006-os keveset rövid utakra használt Opel astra G -re milyen motorolajat vegyek cserekor?

Figyelt kérdés
60000km- t futott. A castrol magnetic és a genue (opelolaj) 10W-40 közt vacilálok

2023. aug. 16. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Tök mindegy, lényeg, hogy 10W-40-es legyen! Én Az Unixos A.Z. Meisterteile-t öntögetem a kocsimba évek óta. Használtam castrolt, és semmi extra, ráadásul váltóba jobban bevált a Valvoline, ott szó szerint érezni a különbséget. Castrolból meg televan hamisítvánnyal az ország
2023. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

"2006-os keveset rövid utakra használt Opel astra G -re milyen motorolajat vegyek cserekor?"

Ami megfelel a gyártói specifikációnak.

Ha olyan rövidek az utak, hogy a motorolaj nem melegszik fel, akkor a specifikáción belül minél kisebb hidegindexűt. Mert annak a viszkozitása hidegen közelebb van a megkívánt értelhez.

Ha évente cseréled, akkor egy kevésbé márkás olaj is jó lehet, mert a kisebb összegzett mechanikai igénybevétel nem aprózza fel az "olajmolekulákat". Pl. Mannol.

2023. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
értelhez -> értékhez
2023. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne vacilálj! Szerintem abba 5W30 Dexos2 kell. Nyugodtan lehet bele a gyári is.
2023. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez vagy bármi ami teljesíti ezt az elvárást.

2023. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!