Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen c4 2014 1.6hdi 90ló...

Citroen c4 2014 1.6hdi 90ló 350ezer km jó választás lehet?

Figyelt kérdés

Milyen típus hibái vannak?

Az autó 1tulajos és végig vezetett szervizkönyves.

Nekem napi 100km ingázásra valamint hétvégente 1-200km utakra kellene.

Szerintetek jó lehet?



2023. aug. 18. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Sokat futott diesel autó felejtős


Nagy a drága meghibásodások esélye


Pl: az üzemanyag ellátó rendszer bármely eleme csereérett lehet már, és az nem olcsó dolog.


Szerintem vegyél benzinest, lehet hogy 1 literrel többet fogyaszt, de a szervíz számlákon ezt sokszorosan megsporolod!

2023. aug. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kar hogy le lett pontozva az 1-es.

En is nemreg valtam meg a dizelemtől 300e km előtt nemsokkal, mivel nem kivantam a statisztikailag egyre eselyesebb draga beavatkozasok költsegeit.


Felhasznalasi mododhoz kedves kerdező valóban tókeletes valasztas lenne egy ilyen kisebb dizel, de a nagynyomasú szivattyú, turbo, nem tudom ebben van-e kettőstömegü, izzítógyertyak, befecskendezés mind mind sokevesek az autóban, es valami el fog menni előbb-utóbb. Nem 8s beszelve a nem eppen legendas megbizhatosagú elektronikaról.

Szerintem max egy rövid ideig lehet jó...

2023. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehhez a felhasználási módhoz tökéletes lenne, kicsit sok a km benne, de ha teljesen ismert az előélete, akkor azt is lehet, tudni, hogy melyik drága alkatrészek voltak cserélve/felújítva benne. Ha már túl van a magasnyomású szivattyú és a porlasztók cseréjén vagy felújításán meg egy részecskeszűrő cserén és az ára tükrözi a sok futott km-tert én meg merném venni. A 90 lovasban elméletileg nincs még kettős tömegű és ezeknél a motoroknál simán előfordul, hogy bontatlan turbóval elfutnak sok százezer km-t.


Mondjuk én évekig jártam egy ugyanilyen 1.6hdi-vel, csak én napi 70km-ert ingáztam vele. Pályán klímával 4,8-at evett (tempomat 130), országúton simán be lehetett vinni 4 liter alá, klímázva is.


Az 1-esre mondjuk kíváncsi lennék, hogy tud-e mondani olyan benzines autót, ami 5,8-at eszik pályán, vagy 5 alatt országúton és nincs benne se turbo, se kettőstömegű, se részecskeszűrő/katalizátor, mert ezeket a benzinesben ugyanolyan drága cserélni, ha nem drágább és még az üzemanyag fogyasztáson se spóroltál. Ilyen mennyiségű ingázásnál ez sokat számít.

2023. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!