Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok , mik a tapaszta...

Mit gondoltok , mik a tapasztalataitok az Opel Corsa D autóról?

Figyelt kérdés

Megtetszett ez az autó, egy 2006-os , 5 ajtós, dizeles változatban.

4 tulajdonosa volt eddig. A jelenlegi az alábbit írja róla:

Eladóvá vált 2006-os Opel Corsa D autónk váltás miatt.

- 192.000 km-nél ABS kocka csere,

- 200.000 km-nél egy teljes kuplungszett csere,

- 204.000-nél volt az utolsó olajcsere benne.

Az autó motorháztetejére és felső elemére ráfér egy fényezés, illetve kisebb sérülések, karcok vannak rajta.



2023. aug. 21. 20:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Opel Corsa D 1.3 CDTI Enjoy
2023. aug. 21. 20:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet rá mondani tulajdonképpen semmit.

Először is, nyilván látni kell.

Látatlanban, km. gyanús. Nem tudom hogy most mennyi van benne, de ha nem rég voltak ezek megcsinálva, akkor miért adják el? Vaószínűleg azért, mert kilóg a nyelve. A gyári kuplung akkor rúgja le magát ilyen "hamar" (km szempontból) egy dízelben, ha nem megfelelően használták, vagy városban használták inkább. Ez utóbbi esetben várható a dízel elemek apránkénti cseréje.


Meg nyilván attól is függ, hogy mennyibe kerül és ki árulja.

2023. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

850 ezerért árulja

205 km van az autóban

2023. aug. 21. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:

2009-es Opel Corsa D-m elvileg 180 ezer kilométeres. Ehhez képest első gazdája által másrészben általam átment ABS kocka felújításon, motorfelújításon, vezérléscserén, váltócserén és biztos volt még egyéb baja is, amiről nem tudok.

Valószínüleg nem 150 ezer km volt benne, ahogy én vettem, hanem vagy 200-250, másképp nem lett volna ennyi baja szegényemnek.

Kb. 800 ezret költöttem javíttatásra az elmúlt 30 ezer km alatt, viszont mióta kipofoztuk a dolgokat benne, semmi baja, lekopogom. Egy átlag autónak simán el kell menni 400 ezret, ha így karban tartod. Én már reménykedem benne, hogy semmi baja nem lesz jó ideig. Ha még 50 ezer km-t kibír alattam, akkor megszolgálta az árát.


Sajnos ez így lutri. Én is akkor akartam eladni, mikor a megvétele után 3 hónap alatt a harmadik nagy összeget kaptam, hogy bocsi, de ezt cserélni kell.

Tehát valszeg van ott más is, csak arra már nem akarnak költeni.

De ez bármelyik autóval előfordulhat.

Egy fokkal biztosabb leszel, ha viszel szerelőt, vezeti más is helyetted, meghallgatjátok a hangját, váltogattok vele stb. De 100% biztosra semmi nem mondható. Enyém is szépen meg lett takarítva a motortérben, hangja szép volt, aztán olajcsere után 6000-el kivillant a lámpa, hogy nincs olaj benne.

2023. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vezettem cégest D-t jó párszor. Nekem egy büntetés volt a ki-be szállás, az ülés és a váltó. Eskü jobban csíptam a régi dobozos opel combot.
2023. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 1.3 diesel fiat eredetű motor és a legrosszabb motorok között tartják számon.Én nem venném meg.Akkor inkább az 1.7 diesel.


[link]

2023. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!