Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A havi bevétel mennyi százalék...

A havi bevétel mennyi százaléka mehet reális esetben “kukába”?

Figyelt kérdés

Kuka alatt értsen ki mit akar, én pl egy autora értem .


Van egy régi autóm, gondoltam lecserélem egy újabb típusúra. (2023- as) Jelenleg lízingben gondolkodom, találtam egy 0.1% thm fix Ft alapú lízing ajánlatot . Az havi bevételem 18%-t vinné a kocsi. Ebben benne van a full casco (20.000) és az extra benzin felár a regi kocsimhoz képest.


(+30.000 benzin felár, a régi 20 éves benzines kocsim 6L fogyaszt, az új 8l fogyasztana és 2500km utazok havonta )


Az auto törlesztője bruttó 100k per hónap, de egy picit nagyobb befizetésel letudom vinni br. 80k/ hónap .


A havi keresetem nettó 750.000/800.000 között van.

Erre jön még + 13./14. Havi fizetés + éves szinten 2.000.000ft benzin költség térítés .


Éves bevétel kb nettó 12.5m, havi szintre leosztva 1m 50k.


Jelenlegi kiadás havi szinten:

- garson lakás törlesztő 80.000+10.000 rezsi

- benzin jelenleg havi 93.000

- kaja 10.000 ( a cégem biztosít napi 5* teljes étkezést )

- hobbi mozi, foci havi 10.000

- higiénia 10.000

- net/ telefon 10.000

= 223.000 a jelenlegi havi kiadás


Erre jönne a fent említett :

Extra benzin + 30.000

Full casco + 20.000

Törlesztő 80/100.000

= 130/150.000


Összessen : 353/373.000ft per hónap


Havi spórolt pénzem kb jelenleg 800k ( éves szintre lebontva !), új kocsival lenne 650k körül .

Ha az extrákat nem számolom bele (13.14.+ benzin pénz ) akkor 530/580.000 lenne havonta a kocsival pedig 380/430.00.


Sajnos a régi kocsim már nagyon csere érett, mivel sokat utazom benne van mindig egy egy veszély az útban, az elmúlt fel évben ért is autóbaleset, akkor jött a fejembe hogy lehet mégegyszer nem lesz szerencsém mint annó. Viszont filléres f*s, nemkell ra költeni sokat.


Az új kocsinál 5 év garancia v 200k km, nincs meglepetés fix törlesztő Ft alapú . Euróban kapom a bért, külföldön dolgozom csak Mo.n élek, és szerintem az infláció Mo.n a következő 5 évben nem fog mersekelodni évi 5% alá, ergo 5 év alatt 5*5% (25%) hozok a kocsi teljes árából az inflációnak “hála” . Illetve a Ft erősödése is csak egy remény az euróval szemben, ami nem fog hosszú távon működni .


Vélemények ? Be merjem vállalni? Spóroljak ennyivel többet ? Éves szinten ez 2 fullos nyaralás ára . (150k ft*12)


Viszont tényleg egy 20 éves kocsi nem biztonságos kicsit sem az autópályán . Klima sincs benne, ilyenkor élve fő meg az ember benne.



#biztonság #kocsi #Új leasing #Bevetel kiadás #Spórolt pénz tervek #Öreg benzin
2023. aug. 21. 23:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Végül nem vettem meg. Marad a régi kocsi :)
2023. szept. 1. 11:48
 22/24 anonim ***** válasza:
Miert nem nezel kicsit regebbi kocsit? 1-2 eves akar, kicsi km-el. Casco ugyan ugy mehet mivel sokat utazol, jol keresel es szerintem nem kidobott penz mivel az eleted jelentos reszet az autoban toltod utazassal, annak a minosege pedig nem mindegy hogy milyen. Mi is ilyen megfontolasbol csereltunk most autot
2023. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Foleg arrol nem beszelve hlgy azt irod filleres fos es veszelyesebb mint egy ujabb auto lenne. Na ez a masik nem mindegy, ha pl az embert megutik benne az uton (foleg hogy Mo-ra ingazol, gondolom feltunt a kozlekedesi kulturank, tapasztalatom szerint az Europai allamok kozul a legrpsszabbak kozott van) , akkor foleg elojonni hogy egy merev 20 eves technika vagy egy mai, par eves anyagfelhasznalassal.
2023. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Autót mindenképpen csak újat vennék, azt pedig leasingre és csak 0%-os thmre. (Fix 5 évig semmi gond a kocsival..) Jelenleg volt a Renault-től egy jó ajánlat és a Nissantól is, de sajnos csak Agusztus 31.ig éltek, kicsusztam belőle.


Használt autora pedig elég nagy rizikó áldozni, a fix 0% Ft alapú thm pedig szerintem ajándék Magyarország következő pár évét elnézve.


Egyébként részben már bànom, hogy nem vettem meg a 12 milliós Nissantól (16m listaárral ) 0% thm-re.


Viszont mivel revolutra veszem fel a fizetést, így nem volt bankom és külföldi fizetésnél nem elég a jövedelem igazolás és kérnek 3 havi bankszámla kivonatot .. szóval nem tudtam ezt az opciót teljesíteni. Ebben a hónapban talán már bankszámlára kapom a fizetést … majd 3 hónap múlva újra próbálkozom ha van valami érdemre méltó ajánlat valahol.


Mielőtt valaki osztaná a kártyát, én kértem a fizetést revolut-ra, szimplán nem akartam éves szinten 100/150€ számla vezetésre kidobni . De így bár maradt + pénzem, jövőre ilyenkor tervezek külföldi nyaralót vásárolni .

2023. szept. 3. 00:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!