Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakori hibázás még elfogadhat...

Gyakori hibázás még elfogadható 40 óra vezetés után?

Figyelt kérdés

Nos, tanuló vezető vagyok jelenleg 40 óra vezetéssel és 520km-rel a "hátam mögött."

Sajnos ekkora óraszámnál sem érzem tökéletesnek a vezetési készségem. Gyakran összetévesztem a jobb, és bal oldalt és ez sajnos besorolásnál/sávváltásnál is így van. Tudom melyik a jobb és bal kezem,de vezetés közben teljesen elfelejtem.

Az oktatóm szerint minden más rendben van (parkolás,tolatás,megfordulás stb). Véleménye szerint ha ezt a hibát kijavítanám,lassan mehetnénk is vizsgázni.


Tapasztalt jogosítvánnyal rendelkező vezetők szerint javítható ez a probléma,vagy nincs érzékem a vezetéshez és inkább hagyjam annyiban?


Minden segítséget, ötletet, tanácsot örömmel fogadok! :)


Köszönöm!

21/f



2023. aug. 23. 08:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Hogy tudod összekeverni a jobb és bal oldalt?
2023. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Javítható persze csak arra figyelj, hogy ha el is rontottad akkor nehogy elkezd rángatni a kormányt, hogy "hú basszus ez nem is a bal oldal" mert abból baleset is lehet és nemcsak megbuksz hanem az oktatód sem vállal többet ha olyan.


Ha vizsgán benézed csak mondj annyit, hogy "bocsánat, rossz irányba mentem". Azt hiszem, hogy kétszer megbocsájtható hiba.


Egyébként szerintem rástresszelsz, ráfeszülsz erre és azért nem ugrik be.

2023. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 Ha nyomás alatt érzem magam,nem tudok koncentrálni. Eléggé stresszes/görcsös vagyok.
2023. aug. 23. 09:06
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 Pontosan! Én is csak erre tudok gondolni. Ez lehet a probléma.

Köszönöm!

2023. aug. 23. 09:08
 5/21 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne hagyd abba, senki nem lesz jó sofőr a vizsga után sem, ahhoz évek és sok ezer levezetett km kell, az meg majd idővel jönni fog!
2023. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
De ez mit jelent? "Fordulj jobbra", erre bekanyarodsz balra az egyirányúba forgalommal szemben?
2023. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 krwkco ***** válasza:
100%

"Gyakran összetévesztem a jobb, és bal oldalt és ez sajnos besorolásnál/sávváltásnál is így van."

Ha ez a gondod, akkor ne a kezedhez, hanem az autóhoz kapcsold az irányokat.

Jobb = utasoldal = elsőbbségadás oldal

Bal = a Te oldalad = egyenrangúban neked van elsőbbséged

Vagy nem utas- és sofőr-oldal, hanem az autóban hosszabb vagy rövidebb oldal az oldalfalig. Ha így könnyebb.

2023. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 hypno ***** válasza:

21 évesen a bal és jobb már régen készségszintű kell hogy legyen. Függetlenül a vezetéstől.

Lehet egyszerű bal-jobb tévesztés, amin esetleg segíthet a gyűrű vagy óra viselés. Pl. a karórát bal kézen viseled, gyűrűt meg jobbon, vagy fordítva. Lényeg, hogy te gondolkodás nélkül tudd melyiken.


Lehet viszont Gerstmann szindróma tünete is, de azt csak tesztekkel lehet megállapítani. A Gerstmann szindróma tünetei a diszkalkulia, ujjagnózia (ujjak észlelési képességének a zavara), téri tájékozódás zavara (bal-jobb) és diszgráfia.


Szóval ha számolási és olvasási nehézségeid is vannak, erre is gondolhatsz.

2023. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokakban felmerül a kérdés, hogy miért meg hogyan keveri össze egy tanuló vezető a jobb és bal jelzéseket. Alapvetően mindenki tudja, hogy melyik melyik. Viszont ha korábban valamilyen tevékenységből adódóan nem rögzült be valakinek olyan szinten, hogy azonnal döntésképes legyen a két szó hallatán, akkor igen, eltéveszti a két oldalt. Főleg ha olyan dinamikával és mennyiségben "kérik számon" mint a forgalmi oktatás. Ezt is tanulni kell, a két oldal tényleges felismerésének sebessége egy képesség amit lehet fejleszteni. Kb. olyan mint ha megkérdezel egy digitális rendszerekben jártas és egy teljesen képzetlen fazont hogy mennyi kettő a nyolcadikon. Előbbi azonnal rávágja, utóbbi gondolkozni fog, hogy 2-3 másodpercet vagy 2 percet, az már egyéb képességek függvénye.


Egy tipp a két oldal megkülönböztetéséhez. A jobb-ban van kettő bé. Ez a hosszabb szó, hosszabban is mondjuk. Mikor mondja az oktató hogy jobb, mond megadban hogy "jobbbb". Hosszú, kösd az utastérben az autó hozzád képest távolabbi, hosszabb oldalához. A bal pedig rövid szó, gyorsan mondjuk, azt kösd az utastér hozzád közelebb eső, rövidebb oldalához. Vagy azt magold be, hogy a kormány az autó bal oldalán van, ezt is használhatod referenciának döntési helyzetben.

2023. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!