Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo MK3 hengerfej...

Ford Mondeo MK3 hengerfej felújítás kb. mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2.0 TDCi 2006-os évjárat, 130lovas. Kb. mire számoljak? Nem értek hozzá és ha beviszem szervízbe és azt mondják 600ezer, holott reálisan 400 lenne max, nem akarom, hogy átbasszanak.

2023. aug. 24. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért kell felújítani a hengerfejet?

Azok a motorok pont nem érzékenyek ilyesmire...

2023. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert eszi a vizet a kocsi és habzik is a víz. Mivel sehol sem szivárog így maradt a hengerfej...
2023. aug. 24. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Még ezer másik oka is lehet... 😃

Akár a blokk is lehet repedt, de a vizpumpa is de az is lehet, hogy egy csőnél csepeg, csak rácsöppen a leömlőre és elparolog.

2023. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5x vittem ezzel a gonddal 2 különböző helyre. Hidd el minden is ki lett szűrve.
2023. aug. 24. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem a kérdést.

5 szerviz látta, és mondta, hogy a hengerfejjel van gond.

És nem kérdezted meg egyszer sem, hogy mennyiért javítanak meg? 🤔 😃

2023. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2 szervíz látta, az elsőhöz bevittem, hogy eszi a vizet. 2 nap múlva hívtak kész a kocsi, tömítést cseréltek. 1 hét se telt el, megette a vizet. Visszavittem, ültek rajta 1 hetet, visszaadták kész, mindent átnéztek, teszteltél, náluk nem ette. Mentem vele 2 napot, ugyan úgy elfogyott. Megint vissza vittem, 2 hétig ült a kocsi ott, nem találták mi baja van. Ok mondom elviszem máshoz. Elmeséltem ott mi volt az előzmény, az új szervíz is fullra átnézte, 1 hétig volt ott is a kocsi, hívtak kész. Elvittem 2 hétig semmi baja nem volt, aztán víz szevasz, és elkezdett habzani. Visszavittem, mondták megint megnézik. 1 hét múlva hívtak, hogy nincs más teendő, hengerfejezni kell. Kérdeztem mennyi lesz. Azt mondták ez sokminden függvénye, ha csak tömítés csere kell az nem olyan drasztikus, ha melósabb az zsebbe nyúlós. De konkrétumot nem tudtak mondani. Visszakértem, mert orvoshoz kellett eddig járnom anyámmal és tömegközlekedni nem tudtam eddig a betegsége miatt. Töltögettem a vizet. Most akarom bevinni.

Igazából ha nem tudsz mérvadó választ adni miért irogatsz ide? :D

2023. aug. 24. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, sok mindentől függ.

Mégis, hogy gondolod, majd itt a neten, látatlanban meg tudom mondani, hogy tömítést kell-e cserélni, vagy repedt a hengerfej és kuka az egész, vagy a blokk repedt meg és vehetsz új motort? 🤔


Tényleg úgy gondolod, valaki ezt így megmondja látatlanban? 😃


250.000-1.000.000 között bármi lehet.

2023. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdés továbbra is adott, ha nem tud mérvadó választ adni, minek írsz ide bármit is? 😃 Ha valamire nem tudok mit mondani, nem reagálok.

Minden javításnak van egy hozzávetőleges összege. Mikor a turbot csináltattam mondtál, hogy 150-től max 350-ig számoljak. Tehát ha azt mondja a szaki 600ezer akkor át akar baszni.

Mindegy tipikus undok magyar vagy te is, csak azért is bele kell állni a másikba. Ezért is rühellnek minket a környező nemzetek, proli. 😃

2023. aug. 25. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!