Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A féktisztító folyadék tényleg...

A féktisztító folyadék tényleg alkalmas arra, hogy így megtisztítsa a motorteret?

Figyelt kérdés

a kommentek közt a fele azt állítja igen, a másik fele szerint nem, szóval aki ért hozzá, mit mond erre?


csak mert olyan folyadékot keresnék, amivel nem kell dörzsölnöm úgy, hogy leszakadnak a kezeim.

a felnitisztítóra is azt mondták, csak fújjam rá és leoldja, aztán hogyne, inhüvelygyulladást kaptam, olyan sokáig és olyan erővel kellett dörzsölnöm (több menetben), és még így se jött le teljesen.


szóval mi a véleményetek, ez tényleg ennyire egyszerű lenne?


[link]



2023. aug. 25. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Motorteret, ha lehet nem mosunk, ha mégis akarod, vagy nagyon kell akkor Brigéciollal bepermetezed, és utána leviszi a borotva az olajos trutyit (mondjuk a mosósok nem szeretik) 😉
2023. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Féktisztító tökéletesen alkalmas, viszi az olajos szmötyit rendesen, itt-ott azért rá kell segíteni fogkefével, de működik, plusz a féktisztítónak nyomása is van, nem csak permetez, én szoktam használni.
2023. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A féktisztító első sorban zsírtalanít és gyorsan párolog. Pl. a korom eltávolítására nem a legjobb.

Ebben a videóban a tag a motorteret felülről tisztította, javarészt inkább por esetleg olajköd a szennyeződés. Szerintem féktisztító nélkül is hasonló lett volna az eredmény. :D Ja és úgy, hogy benne van az akku a kocsiban, ilyen tisztítást ne... Az hogy utána egyből be is indítja, teljesen nonszensz. Még egy újabb autónál is okozhat problémát, egy réginél ahol a csatlakozókon a víztömítő gumi, vezeték szigetelések, burkolatok már nem a legjobb állapotúak pedig okozhat komoly problémát.


A féktisztító felület zsírtalanításra, vékonyabb olajos lerakódásra jó. De pl. 2-3mm vastag olajsár lehordására alkalmatlan, komolyabb olajos szennyeződés lemosásához le kell kenni a blokkot (csak akkor ha az nem vas) brigáciollal, majd azt lemosni róla. Ebből is szükség lehet 2-3 körre. De még ekkor is van hogy kell kézzel, kefével dörzsölni.


Meg én így felülről azért se fújkálnám össze, mert az a mocsok, kosz amit leold, így csak lekerül a motortér közepébe, aljára. Akkor már vagy kitakarítod az egész motorteret, vagy nem nyúlsz hozzá. Ha felülről ilyen koszos volt, alulról legalább 3x ilyen retkes, amire még rá is folyt felülről a leoldott mocsok. :D


Egyébként meg próbáld ki, csak ne ebben a formában. Jó a féktisztító, én is majdnem mindent azzal takarítok, de nem mindent. Műanyag és gumi alkatrészeknek árthat is.

2023. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ. Benzines autóban a frissen kifolyt olajat simán lemossa, de ami már rá van égve a blokkra, azt nem. Dízelnél esélytelen, mert ott tele van az olaj korommal és a korom ellen haszontalan a féktisztító.
2023. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A féktisztító az olajat és a zsírt oldja. Ha valahol van egy kisebb olajfolyás, azzal le tudod tisztítani.

De egy masszív, poros, olajsara motortérre nem elég csak ráfújni hogy csillogjon-villogjon, mint új korában.

Léteznek kifejezetten motortér tisztító szerek. Ezekhez is jó ha van egy keféd, amihez nagyjából mindenhez hozzáférsz. Aprólékos, hosszadalmas munka. Nem csak ráfújod és kész is.

Nincs nincs hozzá kedved, türelmed, kitartásod, akkor vidd el egy kozmetikába!

Én amúgy a köztes eset vagyok. Az olajat nem szeretem a motortérben. Azt mindenhonnan letakarítom. Fent a látható elérhető burkolatokat letörölgetem, meg amit tudok kompresszorral rendszeresen kifújkálom. A motorháztető belsején lévő fekete szövetszerű szigetelést is kiporszívózom. Így az összkép egy tiszta, rendezett motortér. De az hogy valahol alul, valami elérhetetlen zugban marad egy kis por, az egyáltalán nem érdekel, ezért nem fogom mosogatni.

2023. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
brigéciolt én már 15 éve elengedtem. semmire sem jó, nagyon eu szabvány, és nagyon környezetbarát, csak éppen a háztartási hideg zsíroldó nagyságrendekkel hatékonyabb. :)
2023. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"háztartási hideg zsíroldó nagyságrendekkel hatékonyabb. :)"

Csak az meg tömény lúg, ami korróziós szempontjából nem épp a fémek barátja. Még az alut és képes megmarni. Meg ha nem vigyázol, a bőrt, fehérjéket is szépen feloldja.

2023. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 nyilván nem hagyom rajta órákig.. de sokat segített már. És tudom hogy oldja az ember kezét, szóval ÉSSZEL KELL használni, ebben igazad van..

Meg festett/lakkozott részekre nem ajánlott fújkálni..

De centis olajsarat a hidegzsíroldó + körömkefe szedi le rendesen a blokkról, váltóházról, meg a nagynyomású mosó.. szemüveg ajánlott!!

2023. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 Brigéciol D3 kell neked
2023. aug. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!