Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás kerékcsapágy jele csak...

Hibás kerékcsapágy jele csak a búgó hang lehet, vagy bármi más is? Olyan lehet hogy nem búg, de mégis rossz?

Figyelt kérdés
2023. aug. 26. 03:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kell rajta gondolkodni, felemel, kerekek egyesével megforgat, rugót megfogni közben.

Ha bármilyen kis mozgás érződik akkor rossz a csapágy. Ha füllel hallaható ott akkor borzalmasan sz@r.

2023. aug. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy még nem zúg de már kotyog, lóg.
2023. aug. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

* bármilyen kis MORGÁS akart lenni.


Ha egy kétsoros fixen lehúzott golyós csapágynak lógása van az szinte biztos morogni is fog.

Ha állítható kúpcsapágyas az agy annak lehet (kötelező) hogy minimális lógása legyen, tilos lehúzni. (ezt azért írtam, mert ilyet több tulaj is próbált meghúzni) elég drága vége lett, úgy össze sütötték az agyat, hogy azt csak a kohó szedte szét.

2023. aug. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 Egy kúpgörgős csapágyat (és nem kúpcsapágyat) ha túlhúzol, a kapun se fogsz kijutni, mert befeszül és el sem fog forogni a kerék miatta.
2023. aug. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igazad, van kúpgörgős a neve 😉

Hidd el unatkozó, otthon kereket cserélők képesek "beállítani" A "Mert kotyogott a kerék" jeligére hivatkozva. Az élmény felbecsülhetetlen.

2023. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A csapágyakat zsírral feltöltve árulják, idővel ez kiszárad, eltűnik, akkor kezd el kotyogni.

De ettől még a futópályája hibátlan, és bírja egy darabig zsír nélkül, persze csak ha túlméretezett az adott helyre.

Megnézném a 31 éves fosastrámon mennyi ilyen szikkadt csapágy van, lehet, még a gyáriak.

De nem búg, hang az nincs.

2023. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy ilyen csapágyról van szó egyébként (nem pont ez a márka): [link]
2023. aug. 26. 09:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Fel kell emelni és megforgatni, ha rossz egybe csere.
2023. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Javarészt búgással, súrlódó hanggal jár a hiba. De ha van holtjátéka tehát lóg a csapágy, ezt nyilván akkor látod ha felemeled az autót hogy a kerekek a levegőbe legyenek és megmozgatod ha mozog minden irányba már rossz, és lehet hogy akkor még nem hallottad a hangját de egy idő után lesz annak hangja.
2023. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat. Nem lötyög, nem búg. Egyébként ha ez számít, FAG márkájú van bent. Ez jó amúgy, vagy gagyi? egyáltalán mi számít kerékcsapágyban jónak?

A kérdést csak azért tettem föl, mert a kormánykerék izeg-mozog jobbra-balra, ha (látszólag) sima úton megyek is. Kerekek centírozva, gumik vadi újak (több gumisnál is voltam, mindenhol jó volt), lengőkarok kompletten cserélve (meyle illetve meyleHD), stabpálcák is meyleHD, külső-belső kormányösszekötők is újak (meyle), a lengéscsillapítók is újak. A toronyszilentek és/vagy csapágyak nem tudom okozhatják e a jelenséget.

2023. aug. 26. 11:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!