Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átolvastam szinte minden...

Átolvastam szinte minden internetes anyagot a típusazonos motorcseréről, megerősítést kérek, hogy jól értem-e a dolgokat?

Figyelt kérdés

Adott egy öreg 1.7 szívó Volvo. Az olaj megette a vezérműszíjat, ami elszakadt és olcsóbb a motort cserélni, mint felújítani. Adott egy ugyanolyan típusú 1.7 turbós donor rossz motorral, de minden perifériával (hátsó híd, motorvezérlő, műszerek, kábelek, stb.), amire szükségem lehet, ha megkapja az ugyanolyan szériából származó 1.7 turbós motort, ami jelenleg egy raklapon pihen a garázsba és kifogástalan állapotban van.


Összefoglalva, minden adott és minden típusazonos. Ergo lehetséges, mert alkatrészt cserélek és minden szükséges pluszt, ami a másik motor brutális 18 lóerővel nagyobb teljesítményéhez hozzá tartozik adott.


Mennyire cumi és mennyibe fáj anyagiakban, ha ezt lepapírozva akarom végigcsinálni? Az egyetlen "könnyebb út", ha ugyanazt az 1.7 szívót kapja, ami benne is van? Akár privátban is várom a tanácsokat, ha van kiskapu. A válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 28. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A szívó és a turbós blokkja egyforma?

Ha igen, akkor pakolj át mindent a szívóról, és marad az a turbós blokkal.

De ha a motorkód eltérő....lehet inkább le kéne szedni róla, és a következő műszakinál beírják, hogy megsemmisült.

Ilyen öreg vackokkal se nagyon foglalkoznak.

2023. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, mert nem lesz aki elvállalja. Max "okosba" lehet cserélni, de úgy meg nem fogod tudni lepapírozni.
2023. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Mindkét motor 1721 köbcenti, az egyik B18EP motorkód, a másik B18FT motorkód. Tökéletesen megegyezik a két motorblokk felépítése. Köszönöm a tanácsot!
2023. aug. 28. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mindent elolvastál, akkor gondolom a Totalcar Golf IV motorcserés cikkét is olvastad. Szerintem olvasd el újra és meg is találod a válaszokat a kérdéseidre. számla gondolom van arról a motorról...
2023. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Olvastam és igen, van adásvételi a motorról. Szóval mindent átpakolok/átpakoltatok, műszakivizsga, új papírok, majd öröm és boldogság? Túl szépen hangzik, hogy magyar legyen. Ezért is írtam ki a kérdést, nem tudom elhinni, hogy itthon valamit ilyen "könnyen" le lehet zongorázni. Nyilván mindenre van precedens, de több rosszat hall az ember, mint jót.
2023. aug. 28. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok, pl régi opelnál van szívó, meg turbós motor, a blokk kb egyforma, de a turbósnak más a motorkódja, meg azt hiszem rá is van dombornyomva a típus is.

Ha a motorkód nem egyezik, az már nem jó.


Nahát, ez is Renault motor? :)


Mi a gond a blokkal, megrepedt, eszi a vizet?


Az 1.9-eseket szokták agyontépni a delikvensek, hogy szanaszét reped a blokk...

2023. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Igen, Renault alap, csak a hengerfej lett némileg átalakítva Volvoék által.


Valamikor régen megfőzték, pikkelyes a hengerfal és vastagon saras a vízrendszer. 600 ezer környékére ígérték a felújítást, kinevettem és hazahúztam az autót inkább.

2023. aug. 28. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:

#5: De miért hihetetlen, ha bebizonyították, hogy az az eljárás menete? De ha nem hiszel másnak felesleges a kérdés. Be kell ballagni a lakóhely szerinti megyei NKH-ba, előadni a tervet és elmondják, hogy pontosan mit csinálj. Ennél pontosabban a neten már nem fogod megtudni


#4

2023. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az igen, bontóplázában 40-50 ért adogatják ezeket a motorokat.
2023. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!