Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kérhetek ilyenkor kàrpótlá...

Mit kérhetek ilyenkor kàrpótlásként ?

Figyelt kérdés

Vásárolni szerettem volna a márkakereskedésbeb egy adott gépjárművet, 60 hónapos futamidőre 0%-thmre. Az akció a hónap utolsó napjáig érvényes, az adott értékesítőnél akinél érdeklődtem 15.08. Környéken e-mailben lerázott, hogy az adott gépjárművek elkeltek és már egyébként sincs idő egy ilyen folyamat elindítására . Másnap felhívta egyik rokon ismeretlenül, lám lám az autók megvoltak viszont ott is jelezte hogy kizárólag készpénzes megvásárlására nyitott . Irtam egy panaszlevelet a vezérigazgatónak, amiben össze foglaltam az álláspontokat illetve panaszaim . A vevők szándékos félrevezetése avagy fogyasztók megtévesztése büntetendő, ezt világosság kimondja a a Btk 417. § paragrafusa is amít szintén tolmácsoltam a vezérigazgató irányába . Mindezt írásban .


Mai nap felkeresett és amennyiben megengedem azt, hogy kárpótoljon akkor elintézi nekem ( dátumtól függetlenül) a 0%-thm illetve ajándék 5 év teljeskörű garancia az autóra . (3 az alap 2 év feláras lenne, ami kb bruttó 170k )

A gépjármű jelenlegi értéke 15m Ft, ti ennyivel elégedettek lennètek vagy dobnàtok rá még egy lapáttal? ( pl ingyen téli gumiszett, vagy ők álljàk a regisztrációs adót (75k )


( egyébként megjegyzem hogy az eladó a Btk szerint valóban hibázott, szándékossan félrevezetett )



2023. aug. 29. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ó hogyne, esetleg 14 karátos aranyóra? Vagy terjesszenek fel valami állami érdemrendre?
2023. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire vágod a Btk-t akkor 367. paragrafusát is ismered....
2023. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
AZ már a zsarolás kategória.
2023. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1,3 inkább Görgess tovább.


2# igen ismerem, én konkrétan nem fogok kérni semmit, csak javaslatot teszek, ami nem tilos .

2023. aug. 29. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"csak javaslatot teszek"

Nem fognak engedni, nézd meg hogy kinek mi veszítenivalója van: neked ugye egy nagyobb összeg nevezetesen a 0% THM az alku tárgya, nekik pedig egy ügyfél (vagyis te) a veszítenivalójuk aki helyett holnap vagy holnapután jönne másik kettő-három akik elvinnék az autót.

2023. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hypno ***** válasza:
81%

Kártérítési igényhez szükséges feltételek


Kár

Jogellenes magatartás

Okozati össszefüggés a kettő között.


Nálad melyik áll?


A Btk 417.§ teljesen másról szól.

Attól, hogy a cégvezető úgy gondolta, hogy üzleileg jobban jön ki ha elad neked egy autót annyiért, amennyire egyébként is lealkudhattad volna ha ügyes vagy és nem pattintott le, téged a jármű semmilyen tulajdonságával kapcsolatban nem vezettek félre.

2023. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"én konkrétan nem fogok kérni semmit, csak javaslatot teszek, ami nem tilos"


Hogyne. :DDDDD


"Nézd, én nem mondom, hogy add ide az értékeidet, én csak javaslatot teszek, hogy esetleg ÖNKÉNT dönts úgy, hogy ide adod őket, mert sajnos nem tudom garantálni, hogy a frissen vásárolt konyhakésemet nem felejtem teljesen véletlenül a mellkasodban. De a te döntésed, én nem a lehetséges opciókat közöltem, nem szeretnélek befolyásolni."


És kész is van a legális rablás, a kérdező logikája szerint. :D

2023. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi bizonyítható, forintosítható károd keletkezett az esetből? Ezzel akár lehetne érvelni és lehetne alkualap. De az, hogy te megsértődtél, mint egy durcás óvodás és akkor is adjanak neked több százezer forint értékű ajándékokat, mert csak... ezen akarsz nyerészkedni, az nem megalapozott indok.
2023. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!