Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány forintos benzinár kellene...

Hány forintos benzinár kellene ahhoz, hogy inkább átszokj a tömegközlekedésre?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 07:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Van az a réteg, akinek nincs az a pénz, hogy átszokjon.

Nekem 500Ftért is drága, alig autózok, csak oda megyek autóval ahova muszàj.

2023. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
3500-4000ft/liter ár fölött már biztosan letenném az autót, de nem tömegközlekednék. Inkább életmódot (lakhelyet vagy/és munkahelyet) váltanék, hogy a napi közlekedési igényem egy bringával kényelmes és időben racionális legyen. Pár hónapja ültem vissza tömegközlekedésről autóba, a szabadidőm többet ér mint a benzinár.
2023. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Van egy mondás, ami szinte a világ minden pontján igaz, ABC.

Alkohol, Benzin, Cigaretta.

Bármennyiért is adod, szinte ugyanúgy veszik az emberek.

2023. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Vót má ezis .
2023. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2%
Minél magasabb annál jobb, tekintve, hogy elektromos autóval járok, amit otthon töltök napelemről. :) :) :)
2023. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Bármikor szívesen járnék tömegközlekedéssel, ha lenne mivel. Az első busszal sem érnék be hétköznap munkakezdésre. Délután pedig másfél órát kellene várnom a buszra. Hétvégén se reggel,se délután nincs semmi, amivel utazhatnék. A bérlet aprópénz lenne ahhoz képest, hogy mibe kerül fenntartani egy autót. Még a napi plusz utazási idő sem zavarna.
2023. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
#5 És vagy olyan hülye, hogy elhidd, hogy jobban jársz. :D
2023. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Semennyi.

Amíg Budapesten laktam, hét közben rendszeresen tömegközlekedéssel jártam munkába. 10 percenként járt busz, teljesen jó volt. A munkáltatómtól bérletet is kaptam. Nem volt opcionális, hogy helyette inkább üzemanyag-utalványt kérek. Így tömegközlekedéssel jártam. Az autóval meg csak városon túl. Így is összejött 25-30e km autózás évente.

Most máshol lakom. Vidéki város. Legtöbbször biciklivel járok. 15-20 perc alatt beérek. Autóval, mivel általános munkarendben, 8-tól 4-ig, dolgozom, ez a reggeli meg délutáni dugóban araszolgatással 40-45 perc lenne. Busszal egy átszállás. Az átszállás nincs összehangolva. Pont az orrom előtt megy el mindig a csatlakozás. Hivatalosan menetrend szerint 30 perc múlva kellene jönnie a következőnek. De nem egyszer vártam 40-45 percet. De olyan is volt, hogy kimaradt egy járat és több, mint egy órát vártam. Reggel mikor az embernek időre kellene beérnie, nem túl kellemes. Mindezt nem kevés pénzért. Munkáltatóm nem ad bérletet. Majdnem annyiba kerül, mint a budapesti, de jóval kevesebb járművet, rövidebb távokon tudsz igénybe venni. Szerintem nagyon drága, a menetrendet meg nem tartják. Semmi értemét nem látom.

Egyébként gyalog is beérek 45-50 perc alatt. Csak elég fárasztó minden nap kétszer ennyit legyalogolni, miközben egész nap melózik is mellette az ember.

Így autóval csak akkor járok, ha máshova is mennem kell, vagy valamit, valakit vinni-hozni kell. Ha 5000Ft egy liter akkor sem tudom a hátamon cipelve megoldani. Így legtöbbször marad a bicikli, ha nincs olyan pocsék idő, hogy felhőszakadás lenne. Gyakorlatilag semmibe nem kerül. Az a 15-20 perc mozgás sokszor még jól is esik. Télen a hideg, a szemerkélő eső sem tart vissza. Be tudok öltözni, van esőkabátom. Buszra szökőévente egyszer ha felszállok. Gyalog is elég sok helyre el szoktam menni. Pl napi bevásárláshoz eszembe nem jutna az autót beindítani, hogy elguruljak a legközelebbi boltba és talicskának használjam.

2023. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2%
#7: Bocs nem hallottam mit mondtál, olyan hangosan zúg az inverter, ahogy termeli az ingyen áramot, meg a pénzt, amit az MVM fizet NEKEM vissza, áramszámla helyett. Megismetelnéd?
2023. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
#9 Olvass híreket.
2023. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!