Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftbe milyen hangrend...

Suzuki swiftbe milyen hangrendszert tegyek?

Figyelt kérdés
2006-os gyári mindene, és szeretnék egy alap kategóriájú, hangrendszert beletenni, mivel a mostani az pocsék. Nem igazán értek a hangrendszerekhez, nem tudom elég csak 4 jobb minőségű hangszóró meg egy 1 dines fejegység, vagy inkább maradjanak a gyári hangszórók meg egy mélynomó erősítő és fejegység. Mélynyomóból 1000 Wattosat láttam olyan 30 ezer forint körül alpine márkájút, ehhez pl. mennyibe kerülne a többi alkatrész és mit ajánlotok, hogy egy normálisan szóló hangrendszer legyen.

2023. szept. 1. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Harman Kardon-t.
2023. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Sokol rádió.
2023. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értelmesek vagytok köszi, nem tudom mi volt rossz a kérdésemben, bármilyen jó tanácsot elfogadok, de ezek még viccesek se voltak.
2023. szept. 1. 18:32
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
63%

Nem ismerem ezt a Suzukit hifi ügyben, de most így képek alapján rákerestem.


Ahogy nézem ebben gyárilag 2dines fejegység van, meg úgy tűnik mintha valami kezdetleges kijelző féleség is lenne a fejegység felett.

Meg az még érdekes kérdés, hogy a multikormányos e, azaz a kormányról tudod e kezelni a rádiót, esetleg van e benne még bluetooth telefon kihangosítás.


Ha ezek mind adottak, akkor egy fejegység csere picit macerás, mert kellenek átalakítók, hogy minden funkciót tudjon egy utólagos rádió mint a gyári. Plusz ha 1 dines fejet akarsz még egy beépítő keret is kell, hogy passzoljon, bár az filléres tétel, az átalakítókhoz képest.

Ez már lehet horror összeg eleve, bár Suzukinál nem tudom, de bőven lehet egy alapabb minőségi rádiónál is 100 ezres tétel.


Megéri e? Igen... az a baj, hogy az autóhifi építésnél mindig is a leggyengébb láncszem lesz a mérvadó.


Mivel írtad, hogy alapabb rendszerben gondolkozol, így a fej cserét hanyagolnám.


Nem tudom milyen hangszórók vannak a Suzukiban alapból, de feltételezem, hogy az ajtóban van egy szélássávú hangszóró, feltételezem, hogy magassugárzó az nincs.


Na azt érdemes cserélni egy komponens szettre, 13 vagy ha befér 16cm-esre, le kell mérni jelenleg mekkora van benne, a magassugárzónak ha nincs helye, bőven lehet a műszerfalra rakni. Ég és föld hangzás lesz még gyári végfokról is.


Mivel a gyári rádión jó eséllyel nincs RCA kimenet, így egy jelszint átalakítóval a hangszórókbálről lehet venni a jelet, egy erősítőnek, ami meghajthat egy mélyládát.


Egy mono vagy egy 2 csatornás erősítő hidalva meg tud hajtani egy egyszerűbb reflex mélyládát, már azzal minőségi ugrást tudsz elérni, a gyári rendszerhez képest.


Kicsit ködösen írtam, de ez túl komplex témakör ahhoz, hogy pár mondatban össze lehessen foglalni.

2023. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem multikormányos, és nem bluetoothos, láttam hozzá 1 dines átalakítót, amit a jelenlegi helyére be lehet pattintani ilyen műanyag, én ezzel gondoltam volna, nem tudom ez járható út-e, illetve így mit hogy kéne. Arra törekednék, hogy ár-érték arányban jó legyen viszont sok pénzt nem szeretnék rá áldozni, csak normális minőségre lenne szükségem. Ha esetleg tud jó oldalt küldeni valaki ahol érthetően le vannak írva a dolgok egy laikus számára azt is megköszönném, illetve köszönöm az eddigi értelmes választ.
2023. szept. 1. 18:44
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Hát ha semmi nincs amit a rádió vezérel akkor teljesen járható út 1 dines fejegység beépítése beépítő kerettel!


Annak eleve jobb a végfoka, egy Alpine fejegységnek nagyon jó a hangképe például, meg eleve tud 4x25watt körül RMS-be még a gyári fejek kb 4x10-15 watt körül, és a hangminőségük is xar.


Eleve a gyártók úgy vannak vele, a legtöbb embernek elég ha zörög valami.


Nincs erre jó oldal, mert ez egy szakma, erre szakemberek éveket áldoznak, hogy kitanulják, kb olyan mint ha azt mondanád, fáj a fogad és van valami oldal, ahol leírják, hogy tudod magadnak kihúzni.


Én hobbi autóhifis vagyok, de én is a töredékét tudom csak annak amit a szakik.


Menj el egy profi műhelybe, elmondod mit szeretnél és némi pénzért olyan rendszert csinálnak neked, hogy mosolyogni fogsz.


Ha nem értesz egyáltalán hozzá ne állj neki, otthon szerelni, eleve ha már erősítőről beszélünk, ott a tűzfalon át kell hozni az áramot az akksiról, ez már bőven tűzveszélyes lehet, ha nem értesz hozzá és valamit szakszerűtlenül csinálsz...


Ha Budapesten vagy az agglomerációban élsz ajánlom ezt a műhelyet:

[link]


Nem dolgoznak olcsón, de profik!

2023. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget, autó szereléshez alap szinten értek, de így hogy ezzel nincs tapasztalatom még átgondolom, lehet egy szakemberrel jobban járok.
2023. szept. 1. 19:05
 8/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy csak általánosságban autóhifiről oldalakat tudnék írni neked nem szakemberként, és akkor még csak ott tartunk, hogy elmondtam az alapokat, a te autódat nem is láttam, az megint egy külön dolog, hogy az adott autóba, mi hogyan valósítható meg.


Hidd el nem akarok neked rosszat, én 20 éve autóhifizem hobbi szinten, és qrva nagy szopóroller tud lenni, még úgy is, hogy mindent is átgondolsz...


Meg tényleg nagyon sok olyan dolog van amire laikusként nem is gondolnál...


Mondok egy példát, leszeded az ajtópanelt amit patentok tartanak, nos az jó eséllyel eltörik ha leszeded, nyilván nincs olyanod, tehát nem pótolod, ezáltalál már a legenyhébb mélyhangnál úgy fog zörögni, az ajtópanál, hogy halál lesz zenét hallgatni.


Vagy mondok mégegyet, veszel egy hangszórót az ajtóba, de nagyobb a mágnese mint a gyári, így nem tudod leengedni az ablakot, mert beleér a hangszóró.


És még millió buktató lehet...

2023. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
#9 Az emberek gondolkodni nem tudnak, azt hiszik hangszóró az hangszóró, kihúzom a régit, bedugom az újat és kész. Némelyik belebassza a gyári 8ohmos hangszórója helyére a 3 ohmos aftermarket hangszórót és jólvanaz.
2023. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az impedanciára már ki sem mertem térni, a kérdezőnek szerintem bőven elég infót adtam ahhoz, hogy ne álljon neki otthon autóhifit építeni.


De egyébként teljesen igazad van, bár autóhifiben a 8ohm nem jellemző inkább a 4 vagy az alatti de ebből a szempontból lényegtelen.

2023. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!