Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm eszi az olajat 1000...

Az autóm eszi az olajat 1000 km alatt kb 1,5 litert , úgy vettem észre hogy városon kívül leginkább, valamint hideg indításkor a fordulatszám felmegy 2000 környékére majd 1-2 perc alatt lecsökken , mitöl lehet ez?

Figyelt kérdés

Autó : 2009 Mazda 6 1.8 benzin

Elsősorban arra lennék kíváncsi hogy mitöl lehet ez és körülbelül mennyibe kerülne a javítás.


Az autóban az előirt 5w30 as olajat használom

Nem füstöl az autó nem csepeg sehol az olaj.



2023. szept. 2. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem füstöl az autó nem csepeg sehol az olaj"

Pedig biztos valamelyik a kettő közül, mert harmadik opció nincs. Ha városon kívül eszi az olajat akkor nem látszik hogy füstöl (legalábbis bentről) mert a menetszél szétcsapja.

2023. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eszi bent is de kint jobban, nincsen ténylegesen füstje en is kerestem hogy kék füst lenne e de nincs, olajfolt pedig sehol nincs holyna, csepegne az olaj.
2023. szept. 2. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy füstöl, csak te menetközben nem látod. Mióta elkezdtem motorozni, azóta hatványozottan látok, és szimatolok füstölő autókat, amik addig autóban ülve fel se tüntek. Városon kívül meg persze, hogy jobban eszi, hiszen akkor jobban van forgatva is a motor: nekem is jellemzően egy pályázás után kell tölteni utána.

Javítás ára meg a kopás jellegétől függ, de biztos lehetsz benne, hogy 100 ezres tétel a motorgenerál. Totalcaros rulettastra hasonló generálja 400ezer forintba volt.

2023. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

motorgenerál(esetleg tegyél egy próbát a5w40 es olajjal hátha csökken az olajfogyasztás)


vagy jársz vele igy


Engem amugy qwára zavar mikor előttem egy olajzabáló, fűstokádó bontószökevény megy, marja az orrom, torkom a füstje.


Az ilyen autókat vagy meg kéne csínáltatni, vagy bontóba vinni!

2023. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 -nak igaza van, kb 400e-500e Ft rendes műhelyben, számával (szelepszár szimering, gépmunka, dugattyú gyűrűk, egyéb sallangok) - Toyota 2.0 vvti -vel volt tapasztalat, szintén olajfogyasztás miatt.
febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!