Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem el a b kategóriás...

Most kezdtem el a b kategóriás tanfolyamot , előtte sosem vezettem autót total nulláról indultam, meg fogom igy tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig volt 8 rutin óra a palyan, ma visszafelé már én ültem a volannál , de kb onnantól hogy kimentünk a forgalmban szinte leblokkoltam egész végig az oktató vezettet az anyósülésről. Nem figyeltem a lámpat mert a valtot néztem hogy jól valtsak stb.

Elindulás megállás már nagyjaból megy és a váltás is.

Azt mondta nyugodjak meg majd megszokom, ugyérzem magam mint egy total pancser.



2023. szept. 5. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem úgy születik, hogy tud vezetni. Lehet, kicsit tovább tart, de ha odafigyelsz menni fog.
2023. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lesz elég a minimális 30 óra, de természetesen meg tudod majd tanulni.
2023. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha ennyire félsz már most vezetni és ennyire figyelmetlen vagy nem biztos, hogy neked való.

De ha meg is csinálod 30 óra biztos nem lesz elég.

2023. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod tanulni, csak ne görcsölj rá, ha nem megy 30 óránál.

Én is nulláról tanultam, totál be voltam feszülve, hogy sose fog menni, de egyszercsak összeálltak a dolgok és megy. :)

2023. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, hogy tud valaki ennyire ostobaságot kérdezni...? Komolyan gondolod, hogy olyanok mennek vezetni tanulni, akik már tudnak vezetni? Amikor általános iskolában írni-olvasni tanultál, akkor már tudtál írni-olvasni?
2023. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most kezdtem el a b kategóriás tanfolyamot , előtte sosem vezettem autót total nulláról indultam, meg fogom igy tanulni?"

bazeg, épp azért vagy ott. vagy szerinted hol kéne megtanulnod autót vezetni, ha nem egy autósiskolában?

2023. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 és #6 válaszolóknak igaza van.


Képtelen vagyok megérteni, mi ez benned, kérdező (és sok más ember is feltesz ilyen kérdéseket).


Ennyire önbizalomhiányos vagy?

Ennyire türelmetlen vagy önmagaddal szemben?

Ennyire képtelen vagy erőfeszítést tenni valamiért, ami nem megy rögtön könnyedén?

2023. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd belejössz. Még új neked ez a dolog, kell idő mire összeáll benned a kép mit hogyan kell stb... Valahol el kell kezdeni.


Én mondjuk hiányolom hogy manapság már nincs rutinpályás oktatás, mert a pont ilyeneknek kellene akik előtte soha sem ültek volán mögött és nem vezették az autót egyáltalán. Az azért is volt jó anno mert ott volt idő megszokni azt hogyan kell az autóval elindulni, megállni normálisan, kormányozni, váltani, pedálok kezelésével foglalkozni stb...

Ott nem kellett figyelni a forgalomra meg egyéb jelzésekre stb... és másokra sem igazán. Amikor már belerázódott az ember akkor már sokkal könnyebb volt.


Én is így kezdtem anno, amikor beültem a volán mögé totál kész voltam hogy most akkor mi van, hogyan nyomjam a gázt, hogyan engedjem a kuplungot, mivel mit csináljak, mi hogyan, váltóval bénáztam hogy most melyik hova megy meg izé. De akkor a rutinpálya szélén ezeket szépen átvettük az oktatóval mondta hogyan csináljam, mire figyeljek nagyon és akkor egy hosszú egyenes szakaszon ezt szépen gyakoroltuk és amikor már látta hogy fog menni akkor jött az hogy nem ártana kormányozni tehet szlalom Y megfordulás, stb... mindent átvettünk. Akkor volt még rutinvizsga ott már jól ment minden, és amikor ez megvolt na akkor mentünk ki a forgalomba.


A forgalomba picit elkezdtem újra bénázni mert akkor megzavart hogy már vannak más autók, megzavart hogy már sokkal több mindenre kell figyeljek, szóval nem volt egyszerű. Aztán ebbe is belejöttem idővel, és elsőre le is tudtam vizsgázni. Utána már minden ment rendesen szinte gond nélkül.

2023. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

Én valahol értem a Kérdező problémáját. Az első gyakorlati órámon az oktató beültetett a volán mögé, és közölte velem, hogy akkor indulás. Kérdeztem, hogy azt hogyan kell? Erre úgy nézett rám, mint egy idiótára, hogy ne mondjam már, hogy életemben nem vezettem még... Persze, hogy nem, azért mentem oda, hogy megtanítson. De ezt valamiért sokan furcsállják.

Nagyon nehezen is lett meg, kereken 100 óra után (de más problémák is voltak, hosszú), de teljesen mindegy, a lényeg, hogy megvan, és azóta gond nélkül vezetek.

2023. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én Oktatóm külön örült, hogy nem vezettem még. Elmondása szerint könnyebb a 0-ról kezdő tanulót megtanítani vezetni, mint a rossz berögzüléseket javítani.


Menni fog az, hidd el! Lehet, hogy több kell majd a 30 óránál, de ez nem baj! 👍

2023. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!