Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miskolcon hol lehet a legolcsó...

Miskolcon hol lehet a legolcsóbban alvázvédelmet csináltatni?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó kis helyet ahol ezzel foglalkoznak viszont azt mondták hogy ha nincs semmi gond akkor 220 ezerből kijön a dolog. Biztos nagyon alaposak meg szerintem jó munkát is végeznek. De ennyit most egy kicsit megterhelő lenne most nekem kiadni, viszont ha nincs más út akkor úgy is az lesz a vége. De szerintem ettől kéne hogy legyen olcsóbban is, és biztosan ők is elég alaposak attól hogy olcsóbb nem?

kb 2 hete kérdeztem egy másik szervízbe azt mondták hogy ők már nem foglalkoznak ilyesmivel, de azt mondták hogy kb 60-80 ezerbe szoktak lenni. Miskolcon ti hova szoktátok vinni? Mennyit szoktatok rászánni?



2023. szept. 5. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
60-80e-be kerül csak az anyag. Jó az a 220e, ha rendesen megcsinálják.
2023. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljeskörű alvázvédelemnél csupaszrabontják az autó alját, majd minden üreget és felületet mosóval tisztára mosnak. Bizony még a küszöb belsejét is. Majd jön a többnapos száradás tűző napon ventilátorral esetleg megtámogatva. Míg szárad, elmossák a futómű elemeket, segédvázakat. Ha minden egész biztosan száraz, jön a passziválás. Bekenni és befújni a legeldugottabb üregeket is. Ha megszáradt a passziváló, jöhet az alváz és üregvédő bejuttatása mindenhova. Drága és ritka veterán autóknal így csinálják. Az apró javításokkal, közben törő csavarokkal néhány millió forint. Viszont évtizedekig tart.


A sufni alvázvédelem, amit egy kompresszorral és szóró pisztolyokkal te is megcsinálsz otthon az az elemek letakarása, majd kompresszorral, üregelő pisztollyal befújnak oda ahova épp sikerül. Ez 2-300 ezer. Szerencsés esetben 5-6 évet tart.


Ami ennél olcsóbb az az, amiért pénz helyett egy nagy "apai" verés járna. Ott már a letakarás sem fér bele, sokszor az alapos tisztítás sem. Gyakorlatilag az odavitt koszos vizes felület kerül összemocskolásra valamilyen anyaggal. Ezen a szinten az elkövetőt a legkevésbé sem érdekli az elvégzett munka. "Fizess, aztán húzz a fenébe onnan."

2023. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!