Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek Zselés kerékpá...

Kelly50 kérdése:

Üdv mindenkinek Zselés kerékpár akkumulátor 24v 17Ah 2.50A tölthető e savas 1.8A töltővel? Töltés után 27.8 mutatott az akkumulátor de 6-óra nyugalmi állapotban már csak 27.0 Az akkumulátor vadi új 2 napos. Lehet, hogy a töltő nem jó

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó az .
2023. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Jó a töltő. Teljesen normális jelenség, hogy a nyugalmi feszültség alacsonyabb, mint a töltőfeszültseg.


Miért keresel hibát, ott ahol nincs?

2023. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mpeter58 válasza:

Helló!

Egyetértek az előző hozzászólókkal. Jól van az úgy, ahogy van. Egyet szeretnék megjegyezni csak: Nincsen savas, meg ilyen-olyan töltő, csak töltők vannak. Vannak "okos" töltők, de nem kötelező ezeket használni, csak praktikus. Egy akkumulátor töltését a saját paraméterei határozzák meg (kapacitás, típus, felhasználási terület stb) Erre vonatkozó előírások vagy az akkun, vagy a használati utasításban benne vannak. Gondolok itt arra, hogy pl. munka vagy indító akku, esetleg szünetmentes készülék állandó töltéssel stb. Ha ciklusos töltést használsz (kerékpárnál biztosan), akkor "ökölszabály, hogy a kapacitás tizedrészével töltöd az akkut (17Ah = 1,7A töltőáram). Így nem tudsz nagyot hibázni. Persze van egy csomó körülmény amibe nem merülnék bele (hőmérséklet, töltési karakterisztika, esetleges túltöltés stb). Az általad leírt töltő alkalmas a feladatra és az akku is rendben van szerintem.

2023. szept. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!
2023. szept. 8. 10:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek Ma beraktam a kerékpárba az akkumulátort mentem vele 200 métert és 6.8-ról leeset 6.5-re. Szerintem egy 17Ah-s akkumulátornak nagyon sokáig kellene bírnia, mert így ha elmegyek vele 2 Km-t újra kellene töltenem az akkumulátort
2023. szept. 8. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:

A kapocsfeszültség nem lineárisan csökken a töltöttséggel.

Az sem mindegy, hogy terhelés alatt mérted vagy sem.


Továbbra is azt mondom, ne keress hibát, ott ahol nincs, főleg ha nem értesz hozzá.

2023. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
OK Köszönöm
2023. szept. 9. 16:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Üdv Mindenkinek Még csak egyet szeretnék kérdezni. Ezt a 24v-s Akkumulátort töltés után hány voltig meríthetem le, hogy ne legyen baja? Bocsánat a kérdezések miatt de nem értek az akkumulátorokhoz, gondolom ez kiderült
2023. szept. 17. 08:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan hogy zselés akkumulátor olyan NINCS. Azokban is sav van, csak műanyag tasakokban van felitatva. Jobban bírja a rázkódást és a hőt.
2023. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sikerült a problémát megoldani vettem egy intelligens töltőt és stabilan tartja a 28.4-t.Tudtam, hogy a 26.7-9 az nagyon kevés ezért kár lehurrogni aki kérdez. Azért köszönöm a segítséget a hozzászólást mindenkinek
2023. szept. 29. 19:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!