Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy kocsit télen de...

Ha veszek egy kocsit télen de nyári gumi van rajta, attól hazamehetek vele?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mit tehetek ha megállít a rendőr? Vagy van erre az esetre valami megoldás?
2023. szept. 7. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem mehetsz haza vele, aki ennyit se tud ne üljön autóba.
2023. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egy kereskedő köteles télen téligumival árulni az autót? Így nyilván könnyebben elviszik mintha nyárigumi lenne rajta, a vevőnek sem kell bajlódnia vele ilyenkor. Nincs igazam?
2023. szept. 7. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

#1

Nagyon nem vagy tisztában a törvényekkel.

2023. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon nem kötelező a téli gumi használata, nyárit is használhatsz télen.
2023. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Magyarországon nincs semmiféle előírás a gumi mintázatára, csak annyi, hogy tengelyenként egy fajtának kell legyen.

Ha az 1,6 mm profilmélység megvan, akkor szabályos.


Ha bármi más okból nem legális a vásárolt autó, akkor természetesen neked kell gondoskodnod a szállításáról pl. autómentővel.

2023. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szolovjov ***** válasza:
100%
Persze hogy hazamehetsz vele. Én már nem is használok téli gumit, mert eleve nincs már tél. Évek óta nem volt hó sem.
2023. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért állítana meg emiatt a rendőr. Magyarországon (ha itt laksz és erre vonatkozik a kérdésed) semmilyen jogszabály nem írja elő kötelező jelleggel az évszaknak megfelelő gumit.

Mikor rendeltem az autómat, februárra lett elhozható. A forgalomba helyezésnél húzták az időt. Sőt, megkértek, hogy mivel lesz náluk valami nyílt nap, had állítsák ki az autómat. Természetesen lezárva, nem ül bele senki, csak eléggé ritka, egyedi összeállítás lett. Én rábólintottam naivan, azt gondolva, hogy ha én jófejű leszek velük, akkor majd ők is viszonozzák valamilyen formában.

Oké, megvolt a nyalt hétvége. Utána hétfőn szakadt a hó. Egész télen egy deka hó nem esett, kivéve akkor. Megkértem őket, hogy az időjárásra való tekintettel, had maradjon még az autó pár napot. Hozzáteszem, 200 km-re kellett volna hazavinnem. Nagy nehezen adtak két napot, után X ezer forint tárolási díjat számolnak fel. (Ennyit a viszonzásról...)

Két nap múlva is még elég latyakosak voltak az utak. Mivel új autó, természetesen gyárilag nyári gumikkal volt szerelve. De gond nélkül hazajöttem vele. Annyi, hogy az autópályán sem száguldoztam, meg nagyobb követési távolságokat tartottam.

Ja, kapaszkodj meg, a forgalomba helyezésnél ugyebár műszakizik is az autó: nyári gumikkal is ugyanúgy leműszakizik télen is bármelyik autó. Csak a profilmélységet kell nézniük és hogy ne legyen a biztonságot veszélyeztető módon sérült (durván kirepedezett, szálszakadt, stb.) az abroncs.

Szóval a lényeg: ha nincs nagyon durva időjárás:ónoseső, hóvihar, ami mostanában szökőévente egyszer van, akkor óvatosan simán el tudod hozni az autót télen is nyári gumikkal szerelve.

2023. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A rendőrt nem érdekli, sehol nincs előírva, milyen gumi kell fent legyen. Erős a marketing.
2023. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

Legyél egyedi, ne állj be a sorba!

Rekkenő hőségben csak téligumival közlekedj, és ha kabriót veszel csakis felhőszakadásban indulj el!

Sokan meg fognak csodálni.😂

2023. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!