Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kéziváltós kocsi után mennyire...

Kéziváltós kocsi után mennyire más átszokni automata váltósra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 18:23
1 2
 1/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
81%
Hát én greengo-t vezettem, ott az elindulásnál rendszeresen előfordul, hogy beakarom tenni kettesbe és besatuzok izomból.
2023. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Mennyire más átszokni?

Csak én nem értem a kérdést?

2023. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kérdés, hogy mennyire nehéz: bal lábadat szigorúan tartsd az ülés előtt közvetlen az első 10-20 km-en legalább, abból nem lehet baj
2023. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Kb. így lett volna értelme a kérdésnek:

1) Kéziváltós kocsi után mennyire más automatát vezetni?

2) Kéziváltós kocsi után nehéz átszokni automatára?


Nem nehéz, annyi hogy az első néhány percben bele fogsz taposni a fékbe a kuplung helyett, utána megszokod és jó eséllyel imádni fogod.

Tényleg az a legjobb, ha a bal lábadat behúzod magad alá, hogy eszedbe se jusson kuplungolni.

2023. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
15 perc
2023. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon fura, amikor MOL Limót vezetek. Parkolni nehezebb, nem érzem annyira a lassú manővert, mint kuplunggal, illetve mivel csak a gázt kell nyomni a haladáshoz, számomra más a sebességérzet, és sokkal jobban kell figyelnem, hogy ne hajtsak gyorsan. Nem érzem annyira a gyorsulás és a motorfék visszajelzését. De lehet, ha több manuális autót vezettem volna életemben, nem csak párat, azokkal is fura lenne eleinte.


Fékbe viszont soha nem tapostam bele bal lábbal. :D

2023. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A bal lábadat szigorúan a taposón pihentesd.

Amúgy nem igényel túl sok megszokást, ha sokáig vezetsz automatát, utána furcsább visszaülni kéziváltósba.

2023. szept. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vezettél soha automatát akkor furcsa lesz megszokni hogy a bal lábadat nem használod, illetve azt is hogy nem kell állandóan a váltót babrálnod. Ha automatát vezetsz évekig és utána megint manuálisba kötsz ki akkor az lesz majd a furcsa.

Ha esetleg úgy alakul hogy felváltva vezeted a két fajtát mert két autód van egy ilyen egy olyan akkor mindkettő annyira természetes lesz neked hogy fel sem fog tűnni hogy most milyen autót vezetsz.

Nekem például automata váltós a céges autóm, viszont azzal nem jöhetek haza így csak munkával kapcsolatos utakra használhatom így manuális autómmal megyek be meg jövök haza tehát napi szinten használok manuálist és automatát és így nekem már mindkettő teljesen természetes.

2023. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Első elindulásig és megállásig, szó szerint. Utána vissza se akarsz ülni kéziváltósba.
2023. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is tartottam az átszokástól, mivel több, mint 800 000 km-t letoltam manuálison, és pénteken vettem át a szalonban az első automata váltós kocsim. Pillanatok alatt megszoktam. 2-3x nyúltam bele a nagy semmibe a váltókart keresve, ennyi. Semmi bajom amúgy a manuálissal, de innentől maradok az automatánál.
2023. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!