Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyha én egy autómosóból...

Hogyha én egy autómosóból szeretnék kihajtani, akkor kell elsőbbséget adnom?

Figyelt kérdés
A kocsi jön mellettem az úton, neki én a jobb keze felől vagyok.
2023. szept. 9. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kell, de majd ha csinálod a jogsit megtanítják ezt is.
2023. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"24. § (1) * Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni"
2023. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az előttem szólókkal egyetértek.
2023. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért nem voltam benne biztos, mert ha én megyek és a jobb kezem felől jönnének ki a mosóból, porszívóból, akkor azt hittem, hogy a jobbkéz-szabály érvényes.
2023. szept. 9. 12:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem dehogy is, nyélgázon kivágódsz mint a GTA-ban. Csak egy a bibi, hogy itt nincs több dobásod.😉

De szerepelni fogsz este a hiradóban és kapsz 15 másodperc hírnevet a nekrológodhoz ami nagyon menő! 👍

Úgyhogy inkább játsz tovább.

2023. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezek a kihaltók le vannak táblázva. Ha véletlenül nincs tábla akkor meg a "jobb kéz szabály" van érvényben!
2023. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rosszul hitted.
2023. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kihajtók*
2023. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azért nem voltam benne biztos, mert ha én megyek és a jobb kezem felől jönnének ki a mosóból, porszívóból, akkor azt hittem, hogy a jobbkéz-szabály érvényes."

Ebben a mondatban egyszerre kevertél jelen időt, múlt időt és feltételes módot, szóval nem annyira tudom értelmezni a szituációt. Mindenesetre az talán neked is megvan, hogy nem minden egyenrangú kereszteződés, ahol 2 autó találkozhat.

2023. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a benzinkúton van egy autómosó. Ha én ott lemosatom a kocsit, kifelé jövet jobbról érkezhetnek olyan autósok, akik éppen tankolni voltak. Elsőbbséget kell adnom nekik, mert ilyenkor jobbkéz-szabály van érvényben, nincs semmilyen tábla kint.
2023. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!