Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy az olyan autót,...

Igaz, hogy az olyan autót, ami nem akar beindulni, azt pár méterig lehet vinni az önindítóval?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mondjuk leállt a motor mondjuk egy kereszteződés közepén, és nem indul be a motor... akkor azt meglehet csinálni, hogy 1-esbe rakni, és a kulcsot elforgatva tartani menni a kocsival egy pár métert? vagy ilyen esetben meg sem mozdulna az autó? (az lényegtelen, hogy lefog égni közben az indítómotor...)
2010. okt. 17. 01:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
Igen. Meglehet, ha jó az akku. De inkább előbb próbáld meg beindítani.
2010. okt. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
akkor csinálnám, ha nem indulna be.... kb. hány métert szabad tenni anélkül, hogy bármi maradandó baja lenne az öninditónak?? és kb. mennyit megy maximum, mig le nem ég?
2010. okt. 17. 03:07
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz.

Nem bátorítalak, de mehetnél vele amíg az akksi engedi.

(Gyakorlatilag csak szakaszosan fog sikerülni lüktetve mozogni, mert sokkal nagyobb fordulatszémon szeretne pörögni az önindító, mint a nyomatéka bírja.)

Rövid szünetekkel 10-szer 20-30 métert mennie kell minden autónak.

Ez benzinkútig, szervízig eljutni kevés, félreállni bőven elég.

2010. okt. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Régen mikor a honvédségnél voltam volt egy uaz ami ha nem indult akkor így indítottuk be, persze csak ő volt rá hajlamos.
2010. okt. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy jó aksival elmész 100métert is...

Hibrid :-)

2010. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A 04.23 jól leírta, és remélem tudod, amit most írok:

A kuplungpedál az, ami segít szabályozni, amivel elérhető hogy "csak szakaszosan fog sikerülni lüktetve mozogni".

A indítómotor nem ég le ha szerencséd van, az aksi viszont lemerül, fel kell tölteni minél hamarabb, mert mélykisülés állapotában tönkremegy.

2010. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet,de leéghet a motor,egyszerűen csak told arrébb,nem olyan nehéz...
2010. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes ezzel próbálkozni mert ha mondjuk csak azért áll le az autó mert kifogy a benzin de te önindítózva mégy 10-20 métert akkor olyan kárt csinálhatsz ami többe kerülhet neked mint az eredeti hiba.Pl leég az önindító.Több 10 ezer forint újonnan de még használtan se olcsó.
2010. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Mikor lehervadtam egy kereszteződésben inkább odébbtoltam,tényleg nem nehéz,kivéve ha egy emelkedőn vagy.6-7 önindítózástól még biztosan nem lesz baja.
2010. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Persze én is odébbtoltam anno a Samarámat, de a mai kocsik nehezebbek és van aki csak 50 kg-os nőnemű...

"mondjuk egy kereszteződés közepén" vagy a vasúti átjáróban egy közeledő vonat előtt nem árt tudni erről a lehetőségről.

2010. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!