Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motoron tényleg 1000...

Anonimkrd kérdése:

Egy motoron tényleg 1000 kilométerenként kell cserélni az olajat?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 08:47
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
A legtöbb sor négyesen 6000 km-ként írják a kézikönyvek. Ha szezononként nem mész 6-7-8 ezernél többet, akkor szerintem elég évente. Biztos lesznek akik megköveznek, de ez az én véleményem.
2023. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ez egy 1 hengeres motor
2023. szept. 13. 12:25
 13/19 anonim ***** válasza:
71%
Na hát akkor ha leosztod a 6000 km-t a 4 hengerrel és lefelé kerekítesz, akkor meg is van az 1000km-es olajcsere igény.
2023. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Gondolkozzunk logikusan. Egy 114 lovas sor négyesen azért írják elő 6 ezrenként, mert nagy igénybevételnek van kitéve az olaj. De ezek az előírások picit túl vannak biztosítva. Szerintem az egyhengeres sincs több igénybevételnek kitéve. Szerintem is inkább félreértés lehet a dologban. Értem ez alatt azt, hogy valószínűleg azt mondhatták, hogy 1000 km után vidd be szerzvízbe (ez autónál, motornál is így van minden típusnál...bár az utómnál nem volt 1000 -nél olajcsere, csak revízió), de biztos vagyok benne, hogy a további szervízperiódusokra vonatkozóan vagy Te érthettél félre valamit, vagy a szervízes kolléga mondhatott valamit. Volt Harley Sportsterem is, az meg V blokkos, de annál is 6-8 ezer körül volt a csere periódus. Szóval a korábbi hozzászólásom továbbra is fenntartom, de kihangsúlyozom, hogy nem vagyok szakértő. :)
2023. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Még egy apró hozzáfűznivaló az előző kommentemhez. Az sem mindegy, hogy milyen olajat írnak elő a motorodba. Ásványi? Szintetikus? Félszintetikus? A szintetikusak jellemzően jobban bírják a strapát, ez által a csere periódus is jobban kitolódik. De minden attól függ, hogy a Te motorod milyen olajra lett tervezve, mert az hogy milyen olajat töltesz bele, az nem opcionális.
2023. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
6000km, (nem baj, ha mire olajcserére jut, 7000 lesz belőle, de akkor is a 6000 legyen az irányszám, ha 12000 van a kézikönyvben), de legalább évente. Tehát évente akkor is, ha csak 500 km-t tettél bele a szezonban.
2023. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a végére csak megkaptam :D
2023. szept. 13. 16:00
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja, és a következő, még fel nem tett a kérdésedre a válasz: mindkét oldal mellett tudnak kardoskodni az emberek, az évi olajcserének tök mindegy, hogy téli elrakás előtt, vagy tavaszi elővételkor történik-e meg. A tavaszpártiak mondják, hogy télen bepárásodik, a télipártiak meg azt, hogy egész télen rohad benne a használt olaj. Mindkettőben van igazság, egyik sem fogja tönkretenni a motort.
2023. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#10 Olajszűrőt szigorúan minden cserénél. Az én motorom 12 ezerre írja a cserét, de megmondta márkaszakértők tömkelege, hogy eltelt 20 év, nyugodtan lehet 6000-rel számolni.
2023. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!